שתף קטע נבחר

התרגיל של זועבי: הלכה לחדש את הרישיון ולא סיפרה שנהגה בשלילה

בעקבות חשיפת ynet על ח"כ חנין זועבי שנתפסה נוהגת בפסילה - ניגשה הבוקר חברת הכנסת למשרד הרישוי כדי לקבל ארכה לרישיון. היא שכחה לספר שנתפסה נוהגת בשלילה - וקיבלה רישיון זמני. במשטרה זעמו: "הנחת סלב". בעקבות פניית ynet, הבהירו במשרד התחבורה: "נמצה עמה את הדין"

חשיפת ynet הבוקר על תפיסתה של ח"כ חנין זועבי על-ידי המשטרה נוהגת אף שרישיונה נפסל ומשתמשת בסלולר בנהיגה, הובילה את חברת הכנסת לפנות למשרד הרישוי ולהסדיר את הרשמתה לקורס נהיגה מונעת. במשרד הרישוי החזירו לה את רישיונה - ובמשטרה זעמו על התנהלות המשרד.

 

בעקבות פניית ynet למשרד התחבורה נמסר: "במשרד התחבורה רואים בחומרה את העובדה שחנין זועבי לא דיווחה במשרד הרישוי על כך שנתפסה על-ידי המשטרה נוהגת ללא רישיון בעת שנרשמה לקורס נהיגה מונעת והוחזר לה רישיונה. אדם אשר נתפס נוהג בעת שבה רישיונו היה בהתליה בגין אמצעי תיקון - כמוהו כנהיגה בפסילה לכל דבר. משרד התחבורה ינקוט את כל הצעדים הנדרשים ויפעל מול הגורמים המתאימים, כדי למצות את הדין עם ח"כ זועבי". 

טרם ביצעה קורס נהיגה מונעת. זועבי (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
טרם ביצעה קורס נהיגה מונעת. זועבי(צילום: רויטרס)

 

לאחר חשיפת ynet הבוקר התברר כי הודעה בנושא נשלחה לחברת הכנסת מהרשימה המשותפת כבר ב-2013, על מנת שתבצע קורס נהיגה מונעת. אלא שזועבי לא הגיעה למשרדי הרישוי ולא הסדירה את הבעיה - ועל כן הוחלט לפסול לה את הרישיון - "התליה".

 

אתמול, כאשר נעצרה בכביש 65 על ידי שוטרי התנועה לאחר שנראתה שולחת הודעת SMS בזמן נהיגה, בדקו השוטרים את רישיונה של זועבי וגילו כי על פי נתוני משרד הרישוי היא פסולה לנהיגה. לזועבי, יש לציין, עבירות תנועה רבות שעלו לה בצבירת נקודות המחייבות קורס נהיגה מונעת.

 

הבוקר העוזר של זועבי הסיע אותה למשרד הרישוי, ושם היא שילמה אגרה וקיבלה ארכה של כמה חודשים לבצע רענון נהיגה. במשטרה טענו כי חברת הכנסת זועבי אמרה לשוטרים שהיא יודעת על הודעת משרד התחבורה על כך שעליה לעבור קורס נהיגה מונעת.

הרישיון הזמני שקיבלה ח"כ חנין זועבי ()
הרישיון הזמני שקיבלה ח"כ חנין זועבי
 

גורמים במשטרה נדהמו כששמעו על ההקלה שהעניק משרד הרישוי לזועבי. "ממתי משרד התחבורה נותן הנחות לסלבס?", תהה גורם במשטרה. "ח"כ זועבי ידעה שהיא צריכה קורס נהיגה מונעת כמו כל אזרח במדינה, לנוכח עבירות התנועה הרבות שהיא ביצעה. הרישיון שלה מותלה כבר משנת 2013, ועד עכשיו היא לא ביצעה את הרענון - אז למה לוותר לה? לא כך המדינה אמורה להילחם בעברייני תנועה".

 

בעקבות פניית ynet נמסרה, כאמור, ממשרד התחבורה תגובה זו: "במשרד התחבורה רואים בחומרה את העובדה שחנין זועבי לא דיווחה במשרד הרישוי על כך שנתפסה על-ידי המשטרה נוהגת ללא רישיון בעת שנרשמה לקורס נהיגה מונעת והוחזר לה רישיונה. אדם אשר נתפס נוהג בעת שבה רישיונו היה בהתליה בגין אמצעי תיקון - כמוהו כנהיגה בפסילה לכל דבר. משרד התחבורה ינקוט את כל הצעדים הנדרשים ויפעל מול הגורמים המתאימים, כדי למצות את הדין עם ח"כ זועבי".

 

שורה ארוכה של הסתבכויות

בתחילת אוגוסט החליטה ועדת האתיקה של הכנסת להטיל נזיפה חמורה על זועבי, בעקבות האירועים שהובילו למהומה במהלך נאומה במליאה חודש לפני כן בדיון על הסכם הפיוס עם טורקיה.

 

בהחלטת הוועדה צוין כי ח"כ זועבי הדגישה בתגובתה לקובלנות שהוגשו נגדה כי בניגוד למה שיוחס לה, מעולם לא אמרה "חיילי צה"ל רוצחים". לטענתה, המילים "נרצחו", "רצחו", "רצחתם" התמקדו ב"קורבן", וכוונו לממשלה, שלפי פרשנותה של זועבי בעצם הסכמתה לפצות את משפחות ההרוגים קיבלה על עצמה את האשם והאחריות למותם.

 

חברי הוועדה כתבו בהחלטתם כי "אף שאכן ח"כ זועבי לא אמרה את הביטוי 'חיילי צה"ל רוצחים', רוב חברי הוועדה מקבלים בדוחק רב את הסברה כי לא התכוונה להאשים את חיילי צה"ל בהיותם רוצחים, וסבורים כי בצדק כך הובנו הדברים על ידי חברי הכנסת והציבור".

 

בפברואר החליטה ועדת האתיקה של הכנסת להשעות את זועבי למשך ארבעה חודשים בעקבות פגישתה עם משפחות מחבלים.

 

בתחילת השנה הורשעה ח"כ זועבי בהסדר טיעון בהעלבת עובד ציבור, לאחר שתקפה מילולית שוטרים ערבים במהומות שפרצו אחרי רצח הנער מוחמד אבו חדיר. לפני כן היא עוררה תרעומת גדולה לאחר שאמרה כי חוטפי ורוצחי שלושת הנערים "אינם טרוריסטים". ב-2010 נמנתה זועבי עם משתתפי המשט שעשה את דרכו לעזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם מושקוביץ
חנין זועבי
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים