שתף קטע נבחר

עצורים בחשד לכרייה בלתי חוקית בנחל ניצנה

ביהמ"ש האריך בשישה ימים את מעצרם של שני חשודים בביצוע עבירות כרייה בלתי חוקית, גניבת מחצב והפרת הוראה חוקית, תוך פגיעה משמעותית בטבע. מדובר בהיקפים הנאמדים בתכולה של עשרות משאיות

המשטרה ורשות מקרקעי ישראל חושפות חשד לכרייה בלתי חוקית של אבנים ומחצבי טבע. בית משפט השלום בראשון לציון האריך בשישה ימים את מעצרם של שני חשודים שעצרה אתמול יחידה ארצית של משטרת ישראל בפעילות משותפת עם רשות מקרקעי ישראל והסיירת הירוקה, בגין חשד לביצוע עבירות כרייה בלתי חוקית, גניבת מחצב והפרת הוראה חוקית באיזור נחל ניצנה, תוך פגיעה משמעותית בטבע בכלל ובנחל בפרט.

  

 

שבעה חשודים נוספים שעיכבה המשטרה לחקירה בפרשה, שוחררו בתום חקירתם בתנאים מגבילים, חלקם לרבות מעצר בית משך חמישה ימים.

 

בפעילות המשותפת של היחידה וכוחות משטרה נוספים אתמול, בשיתוף מפקחי החטיבה לשמירה על הקרקע ברשות מקרקעי ישראל והסיירת הירוקה, ערכו הכוחות חיפושים בחברה בבאר שבע ובמחצבה בנחל ניצנה, תפסו מסמכים וחומרים וכן כלי רכב ששימשו על פי החשד לכריה ובהם משאית, שני שופלים וטנדר ורכוש נוסף לצרכי בקשת חילוט.

 

טרקטור שנתפס ע"י המשטרה (באדיבות משטרת ישראל) (באדיבות משטרת ישראל)
טרקטור שנתפס ע"י המשטרה(באדיבות משטרת ישראל)

 

החקירה מנוהלת בשת״פ עם חקירות מכס ומע״מ תל אביב ברשות המסים.

 

הפעילות בוצעה לאחר שממצאי חקירה סמויה ביססו חשד כי בעלי חברה לעבודות קבלנות, כרייה ותשתיות ומעורבים נוספים, מבצעים כרייה שיטתית ומתמשכת של אבנים ומחצבי טבע באיזור נחל ניצנה, בהיקפים הנאמדים בתכולה של עשרות משאיות, זאת למרות שתוקף רשיון מחצבה שניהלו פג והוצא צו שיפוטי האוסר עליהם להמשיך פעילות כריה במחצבה האמורה. על פי החשד, את האבנים והמחצבים מכרו המעורבים ללקוחות מסחריים ופרטיים, תוך יצירת מצג שווא שמדובר במחצבה הפועלת כדין.

 

 (באדיבות משטרת ישראל) (באדיבות משטרת ישראל)
(באדיבות משטרת ישראל)

 

ממשטרת ישראל ורשות מקרקעי ישראל נמסר כי הן "רואות בחומרה כל נסיון לפגיעה בתשתיות הלאומיות ולנצלן ותמשכנה במאבק נחוש ובלתי מתפשר בשיתוף גופים נוספים כנגד כריית המחצבים הבלתי חוקית הפוגעת במשאבים הלאומיים ובקופה הציבורית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות משטרת ישראל
טרקטור שנתפס ע"י המשטרה
באדיבות משטרת ישראל
מומלצים