שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שופרסל: "סך הסוכרים במזון התינוקות שלנו - הנמוך ביותר בישראל"
  ברשת שופרסל מגיבים לפרסום הבוקר ב"ידיעות אחרונות" על כך שתחליף החלב החדש שלהם מכיל סוכר לבן

  בעקבות הפרסום הבוקר ב"ידיעות אחרונות" ברשת שופרסל טוענים כי גם במוצרים שלהם יש לקטוז ולא רק סוכר לבן.

   

  יפה שיף, המנהלת המדעית של שופרסל בייבי, אמרה: "נדגיש בכל תוקף כי סך הסוכרים במוצרי שופרסל בייבי הנו הנמוך ביותר מהמוצרים המשווקים בישראל.

   

  "החישוב אשר טוען כי בצריכה יומית קיימות 7 כפיות סוכר אינו נכון. במוצרי המתחרים קיימות יותר כפיות סוכר. בניגוד לדברים שפורסמו, לקטוז קיים גם קיים במוצרי שופרסל בייבי ומהווה את המרכיב הדומיננטי ביותר (60%) מתוך סך הסוכרים המוצר. במוצרי שופרסל בייבי לא מוסיפים לקטוז באופן מלאכותי, משום שמרכיב זה קיים באופן טבעי באחוז גבוה באבקת החלב הרזה שהינו המרכיב הדומיננטי ביותר במוצר".

   

  "הלקטוז איננו מופיע על אריזת המוצר וזאת מתוקף הוראות החוק כיוון שכאמור איננו מוסף באופן מלאכותי. הבחירה להשתמש בסוכר אחר לצד הלקטוז הינה כדי להקל על מערכת העיכול של התינוק והפעוט וזאת בדיוק כפי שנעשה בפורמולות האחרות בשוק. הסוכרים המוספים למוצר הינם מתחת לסף חישת הטעם אצל התינוק ולכן אין בכך כדי להשפיע על הרגלי הטעם של התינוק".

   

  שיף הוסיפה: "הטענה לפיה השוני בין המוצרים נובע מרצון לחסוך בעלויות הינה מגוחכת ונובעת מבורות, משום שהפער בין עלויות חומרי הגלם במעבר בין סוגי הסוכרים השונים הינו זניח ביותר. משרד הבריאות הישראלי אישר את המוצר כמו גם ה-FDA האמריקני כשכל הפרטים הונחו בפניו וגם אליבא דה משרד הבריאות המוצר בטוח לחלוטין לשימוש".

   

  איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל תוקף את המתחרים בשוק תחליפי החלב בליבוי הסיפור. לשופרסל: "אחד המתחרים של מוצרי התרכובות מזון לתינוקות שופרסל בייבי שמתנגד בכל תוקף לתחרות ואיבד מאז השקת המוצרים מיליוני שקלים ממחזור המכירות שלו, הפיץ מידע שקרי שאין לו כל יסוד במציאות".

   

  ב"ידיעות אחרונות" פורסם הבוקר כי במוצרי "בייבי שופרסל" החדשים יש סוכר לבן וזאת בניגוד לתחליפי החלב האחרים בשוק הישראלי. כל יתר התחליפים בוחרים להמתיק את מזון התינוקות עד שלב 2 בלקטוז ובחומרים אחרים שאינם סוכר לבן.

   

  בנוסף, חברת פריגו שמייצרת את תחליף החלב עבור שופרסל אינה מוסיפה סוכר לבן למוצריה אשר משווקים בארה"ב. כפי שעולה מתגובת שופרסל, גם במוצרים שלה יש לקטוז אולם הוא אינו מופיע על האריזה שכן הוא נמצא בתוך אבקת החלב. עם זאת, שופרסל לא מכחישה שהיא מוסיפה סוכר לבן - וטוענת כי המוצר עומד בתקני מזון עולמיים, וכן שהסוכר קל יותר לעיכול. יש להדגיש כי המוצר גם אושר על ידי משרד הבריאות הישראלי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים