שתף קטע נבחר

ישראל דורשת מהאו"ם: הגישו אוכל כשר

במזנוני האו"ם יש אוכל חלאל, צמחוני וטבעוני, אבל אין אוכל כשר. השגריר דנון פנה במכתב למזכ"ל באן קי מון: "על כל אזרחי העולם להרגיש רצויים באו"ם"

משלחת ישראל באו"ם הציבה לעצמה יעד חדש: לשכנע את מזכירות האו"ם להורות על הגשת אוכל כשר במזנוני האו"ם – לראשונה בתולדות הארגון. 

 

במזנוני האו"ם יש אוכל חלאל, צמחוני, טבעוני – אבל אין אוכל כשר. שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, שיגר מכתב למזכ"ל האו"ם באן קי-מון וכתב שלמרות העובדה שישנם עובדי או"ם יהודים ודיפלומטים ממשלחות מרחבי העולם השומרים כשרות, אין אוכל כשר במטה הארגון בניו יורק. "בשביל יהודים רבים מסביב לעולם, אכילת אוכל כשר היא חלק בסיסי מאמונתם", כתב השגריר דנון והוסיף: "אנחנו מאמינים שעל כל אזרחי העולם להרגיש רצויים באו"ם".

 

בנוסף לבקשה להכניס אוכל כשר למסדרונות האו"ם, השגריר דנון גם הפנה את תשומת לבו של המזכ"ל לעלות הגבוהה של הזמנת קייטרינג כשר לאירועים במתחם האו"ם. דנון ציין שהאוכל הכשר שמזמינה המשלחת הישראלית לאירועים רשמיים עולה 40% יותר מאוכל מספקים ללא השגחת כשרות. השגריר דנון ביקש שהארגון ייתן לספקים כשרים נוספים לעבוד עם המשלחות ובכך להביא להוזלת המחירים, שכן נכון להיום קיים רק ספק אחד אשר קובע את המחירים ללא כל תחרות ובכך מייצר את העלות הגבוהה.

 

גורמים באו"ם אמרו כי יש סיכוי לא רע שייענו לבקשתו של שגריר ישראל. בשנים האחרונות החליט האו"ם - לאחר לחץ ישראלי מתמשך - להפוך את יום כיפור ליום חג באו"ם. השנה קיים השגריר דנון את סדר הפסח הראשון לשגרירים באו"ם, ואירח דיפלומטיים מיותר מ-70 מדינות בהופעה של "כנר על הגג" בברודווי. "נמשיך לפעול לכך שפרלמנט העמים יהיה פתוח גם לשומרי המסורת היהודית", סיכם דנון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי דודי
דני דנון ומזכ"ל האו"ם באן קי מון
צילום: אבי דודי
מומלצים