שתף קטע נבחר

שהטרור יקפוץ להם: אמני הפארקור משתלטים על ישראל

דווקא בתקופה מאוד לא פשוטה בארץ, נענו אמני פארקור בינלאומיים להזמנת משרד התיירות והגיעו לקפץ על חומות העיר העתיקה, מגדל דויד ואפילו על גג מגדלי עזריאלי. כל זאת ללא כל רשתות הגנה. איך הם הרגישו לעשות את האמנות המטורפת שלהם בעיר הקדושה בעולם? צפו

במסגרת מהלך אסטרטגי מעניין וייחודי של משרד התיירות, מגיעות לארץ בתקופה האחרונה דמויות מוכרות מהרשתות החברתיות ובכך ליצור מודעות לישראל ולנופיה. האורחים שקיבלו את המשימה הפעם הם שני אמני פארקור מוכרים מגרמניה - ג'ייסון פול ואמאדי ווילנד.
צילום: ג'ייסון פול (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
צילום: ג'ייסון פול

הפארקוריסטים יצרו סרטונים שהפכו לא מכבר לוויראליים, בהם מוצגת הפעילות האקרובטית המרהיבה שלהם, אשר מופצת ונחשפת בפני מיליוני אנשים בעולם. בישראל רואים זאת כהזדמנות להציג את ירושלים ואת תל אביב מנקודת מבט אחרת, בפני קהלים צעירים המחפשים יעד דינמי, מרתק וחדשני.

צילום: ג'ייסון פול (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
צילום: ג'ייסון פול
 

אורי שרון, מנהל לשכת התיירות של ישראל בברלין הסביר ל-ynet את המהלך: "במסגרת פעילותנו לשיווק ישראל כיעד תיירות גם לתיירים צעירים ותיירים עצמאיים, ובמיוחד כעת עם מגוון הטיסות המוזלות לארץ, חשוב לנו להציג את הדינמיות והאפשרויות הרבות לחוויה תיירותית בישראל. הבחירה בירושלים ובתל אביב היא חלק נוסף מקידום הקמפיין 'Two Cities One Break', שמקודם בחודשים האחרונים באירופה בכלל ובגרמניה בפרט". 

 

מה זה בכלל פארקור? 

פארקור הוא ספורט אתגרי שהפך ללהיט ברחבי העולם. המטרה: להגיע מנקודה לנקודה במהירות הגבוהה ביותר - גם אם הדרך רצופה מכשולים. בישראל קיימת קהילה גדולה של פארקוריסטים, שלהם עמותה בשם "פארקור ישראל". עבור המקומיים מדובר במפגש עם דמויות נערצות.

הפארקוריסטים ג'ייסון ואמאדי עושים את ירושלים (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
הפארקוריסטים ג'ייסון ואמאדי עושים את ירושלים(צילום: אלי מנדלבאום)

הפארקוריסט ג'ייסון פול אמר: "משרד התיירות הציע לנו לבוא ולתת את נקודת המבט שלנו על ישראל. לי באופן אישי היה חלום לבקר בישראל ושמחתי על ההזדמנות. לבוא ולעשות פארקור כאן זה מאוד מיוחד, בכל סימטה או רחוב יש סיפור כך שזאת באמת חוויה יוצאת דופן". אמאדי ווילנד התייחס למצב הביטחוני ואמר: "לא פחדתי לרגע. יש בכל צומת משטרה או צבא, מה שנותן תחושת ביטחון. יש כל כך הרבה מקומות לבקר בהם בישראל, אבל לא נספיק הכל במהלך הביקור. נהיה חייבים להגיע שוב".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
הפארקוריסטים בפעולה
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים