שתף קטע נבחר

נתניהו על האמירה בעניין ההורים השכולים: "מצטער אם דבריי הובנו שלא כהלכה"

בעקבות הסערה שעוררו דבריו על השיחה לאביו של אלאור אזריה, פרסם נתניהו שתי הודעות הבהרה: "אין השוואה בין משפחות שכולות להורים אחרים במצוקה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הבוקר (יום א') הודעה בעקבות דבריו מאמש בעניין השיחה לאביו של החייל שירה במחבל, אלאור אזריה. "אני מצטער אם דבריי הובנו שלא כהלכה", מסר נתניהו. "בשום אופן לא ביקשתי להשוות את סבלן של משפחות שכולות, סבל שאותו אני מכיר היטב, למצבם של הורים אחרים השרויים במצוקה. אין השוואה ולא יכולה להיות השוואה".

 

שעה קודם לכן נמסר מלשכת ראש הממשלה כי "נתניהו לא השווה בין החייל אלאור עזריה לבין חיילים שנפלו. זהו ניסיון שפל, מעוות ושקרי להציג כך את דבריו. ראש הממשלה נתניהו מכבד את המשפחות השכולות ומשפחות הנעדרים, ומודע היטב לכאבן הבלתי אפשרי".

 

בראיון אתמול נתניהו נשאל בין היתר אם הוא מצטער על השיחה שקיים עם אביו של החייל היורה שמואשם בהריגה. הוא השיב שאינו מצטער. "אמרתי לו שים יהבך על צה"ל, על הרמטכ"ל, על המפקדים, על החיילים שלנו ועל מערכת המשפט שלנו", אמר בראיון לערוץ 2.

 

לשאלה אם התקשר לעוד הורים לחיילים שעברו על פקודות הצבא השיב: "לא, אבל התקשרתי להרבה הורים במצוקה על כך שבניהם נפלו, או נעדרו, או נפלו ונעדרו, וכאן יש מצוקה גדולה של אזרחי ישראל, אני רוצה שתבין את זה. יש אינספור הורים שרואים את הילדים שלהם, חיילים וחיילות, שנמצאים במצב כמעט בלתי אפשרי. מצד אחד צריכים להגן על עצמם, ומצד שני – בעיה לא פשוטה – לא להיות קלים מדי על ההדק. זה לא קל כי אני הייתי במצב הזה, אני עמדתי בלא מעט מקרים, היתקלויות, או כמעט-היתקלויות עם אויב, והייתי צריך להחליט מתי אני יורה ומתי אני לא יורה. לקצין בסיירת מטכ"ל זה לא היה קל, אז אני חושב שלכל חייל זה לא קל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
ראש הממשלה נתניהו
צילום: AFP
מומלצים