שתף קטע נבחר

כחלון: "סיוע לזוגות צעירים - או הגנה על האלפיון העליון כמו לפיד"

שר האוצר נאבק על תוכנית מיסוי שלוש דירות ותוקף את קודמו בתפקיד

שר האוצר משה כחלון התייחס היום (א') לסערה סביב הצעת החוק שיזם, להטלת מס על בעלי שלוש דירות או יותר. "חברי הקואליציה יצטרכו לבחור אם הם תומכים בהחלטה שמסייעת לזוגות הצעירים ולמעמד הביניים או מצטרפים ליאיר לפיד שמגן על האלפיון העליון", מסר כחלון.

 

בהודעתו נכתב עוד כי "המטרה בתוכנית הדירה השלישית היא לפנות דירות ולהגדיל את ההיצע. אנחנו כבר בחרנו, אנחנו בעד הזוגות הצעירים".

 

הדברים נאמרים ברקע דבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו אתמול בראיונות לערוצי הטלוויזיה. נתניהו טען שהוא מצוי בניגוד עניינים ולכן מנוע מלענות לשאלה בנושא המיסוי על שלוש דירות.

 

מהאוצר נמסר כי ב-3 דירות ומעלה מחזיקים כ-54 אלף משקי בית, ב-4 דירות מחזיקים 9,863 משקי בית, ב-5 דירות מחזיקים 3,293 משקי בית, ב-6 דירות מחזיקים 1,290 משקי בית, ב-7 דירות מחזיקים 557 משקי בית, ב-8 דירות מחזיקים 291 משקי בית, ב-9 דירות מחזיקים 185 משקי בית, ב-10 דירות מחזיקים 101 משקי בית, ב-11 עד 20 דירות מחזיקים 215 משקי בית, ב-20 דירות ומעלה מחזיקים 21 משקי בית.

 

עוד לפי האוצר, הגיל הממוצע של מחזיקי שלוש דירות ומעלה הוא 56, ההכנסה הממוצעת למשק בית המחזיק דירה שלישית ומעלה: 46 אלף שקל לחודש (פי 3 מההכנסה הממוצעת). הדירות השלישיות מהוות 12% משוק ההשכרה. המס המתוכנן אמור לחול על כ-80 אלף דירות המוגדרות שלישית ומעלה.

 

יאיר לפיד סירב להגיב לדברי כחלון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
השר משה כחלון
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים