שתף קטע נבחר

נדחו ערעורי אולמרט והמדינה: ירצה עוד שמונה חודשי מאסר

בית המשפט העליון דחה את הערעורים שהגישו ראש הממשלה לשעבר והמדינה בשלוש פרשות שבהן היה מעורב. זיכויו בפרשת ראשונטורס נשאר על כנו, אך ערעורו על ההרשעה וגזר הדין בפרשת טלנסקי נדחה. המשמעות: ראש הממשלה לשעבר ירצה 8 חודשי מאסר נוספים

בית המשפט העליון פרסם הבוקר (ד') את הכרעתו בפרשות ראשונטורס, טלנסקי ומרכז ההשקעות  ודחה את הערעורים שהגיש ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט וכן את ערעורי המדינה בכל הפרשות.

 

בפרשת ראשונטורס דחה בית המשפט ברוב של שלושה שופטים מול שניים את ערעור המדינה והותיר את זיכויו בפרשה על כנו. בפרשת טלנסקי החליטו השופטים פה אחד לדחות את ערעורו של אולמרט ולהותיר את הכרעת הדין המשלימה וגזר הדין של בית המשפט המחוזי שעמד על שמונה חודשי מאסר על כנם. המשמעות: אולמרט ירצה שמונה חודשים נוספים בכלא מעבר לשנה וחצי שהוא מרצה בפרשת הולילנד.

 

בפרשת מרכז ההשקעות הוחלט פה אחד לדחות את ערעור המדינה ולהותיר את גזר הדין של בית המשפט המחוזי - עונש מאסר על תנאי - על כנו. פסקי הדין התפרסמו שלא בנוכחותו של אולמרט.

 

אולמרט, המרצה שנה וחצי מאסר בגין הרשעותיו בקבלת שוחד בפרשת הולילנד ובשיבוש מהלכי חקירה בפרשות הולילנד וטלנסקי, ערער על ההרשעות בהפרת אמונים בפרשת מרכז ההשקעות ובמרמה והפרת אמונים בפרשת טלנסקי.

אולמרט (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
אולמרט(צילום: אוהד צויגנברג)

בפרשת מרכז ההשקעות הורשע אולמרט בהפרת אמונים בכך שכשר התמ"ת והתקשורת פעל בניגוד עניינים כשהתערב בהליכים לטובת ארבע חברות שיוצגו על ידי מקורבו, עו"ד אורי מסר. השופטים התחשבו במחיר האישי ששילם אולמרט כשהתפטר מראשות הממשלה, וגזרו עליו מאסר על תנאי בלבד. הפרקליטות ערערה על קולת העונש ודרשה לגזור עליו מאסר בפועל, אך העליון דחה והותיר עונש מאסר על תנאי.

 

הפרקליטות ערערה גם על זיכויו של אולמרט בפרשת ראשונטורס מחמת הספק, לאחר ששופטי בית המשפט המחוזי לא שוכנעו כי הוא ידע על קבלת המימונים העודפים עבור נסיעותיו לחו"ל. ראש לשכתו לשעבר, שולה זקן, הורשעה בפרשה.

 

תיק טלנסקי נפתח מחדש אחרי שנחתם הסכם עדת מדינה עם זקן, במסגרתו חשפה הקלטות של ראש הממשלה לשעבר. קודם לכן זוכה אולמרט בהתבסס על הטענה כי הקופה שימשה לצרכים פוליטיים בלבד. בית המשפט המחוזי הפך את הכרעת הדין הראשונה שזיכתה את אולמרט וגזר עליו שמונה חודשי מאסר.

  

אולמרט טען באמצעות עורך דינו איל רוזובסקי כי בהרשעתו בפרשת טלנסקי נפלו פגמים, ובמידה והשופטים יותירו את ההרשעה על כנה - ביקש לרצות את עונש המאסר בחופף לעונש בפרשת הולילנד. עם זאת, העליון החליט כי העונשים לא יחפפו. 

בחודש שעבר הגיש אולמרט לוועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר בקשה לקיצור שליש מעונש המאסר שהוא מרצה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
אולמרט ביציאתו לחופשה מהכלא
צילום: טל שחר
מומלצים