שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אושר פטור האגרות בשדה התעופה עובדה
  ועדת הכלכלה של הכנסת החליטה כי חברות התעופה והתיירים המשתמשים בשדה התעופה עובדה יהיו פטורים מתשלום אגרות. בין משמעויות ההחלטה: מחירי הכרטיסים יוזלו

  חברות התעופה והתיירים המשתמשים בשדה התעופה עובדה יהיו פטורים מתשלום אגרות החל מהשבוע הבא, כך החליטה אתמול (ג') ועדת הכלכלה של הכנסת.

   

  נחיתה בשדה עובדה    (באדיבות רשות שדות התעופה )

  נחיתה בשדה עובדה    (באדיבות רשות שדות התעופה )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הוועדה אישרה הוראת שעה לבקשת משרד התחבורה הקובעת פטור זמני מ-4 אגרות (לנוסעים יוצאים ונכנסים, לנחיתת מטוסים, ולפיקוח אוירי). הפטור ייכנס לתוקף מ-1 באוקטובר. הוא יוזיל את מחירי הכרטיסים וימנע את העלאת תעריפי האגרות לשדה עובדה שתכנן המשרד.

   

  רשות שדות התעופה גובה את האגרות עבור השירותים הניתנים לחברות התעופה ולנוסעים העוברים בשדה. החלטת הפטור תחייב את המשך הסבסוד הממשלתי שנותנים משרד התיירות והתאחדות המלונות. האגרות נגבות דרך מחיר כרטיסי הטיסה לעובדה וממנו, כמו לשדות התעופה ברחבי העולם. סמנכ"ל כלכלה וכספים ברש"ת, צחי חבושה, לא התנגד למהלך אך ציין שהוא אמור לגרוע כ-1.3 מיליון דולר מהכנסות הרשות.

   

  קובי זוסמן, מנכ"ל יאט"א (ארגון חברות התעופה הבינלאומי), ביקש את הוועדה לפעול להוזלת האגרות המוטלות על חברות התעופה בישראל והעובדה ש"נמל התעופה בן גוריון הוא מהיקרים בעולם". היו"ר, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) הבטיח לדון אחרי סוכות בצורך לפתח את נתב"ג ובצפי לפתיחת שדה התעופה בתמנע, ובהשלכות על גובה האגרות הנגבות בהם.

   

  על הפטור לעובדה אמר ח"כ כבל: "זה מהלך לחיזוק ולעידוד התיירות באילת, ככל שהוא רק טיפה בים התיקונים שצריך לבצע כדי להפוך את אילת למוקד תיירותי מרכזי. אבל יש לפטור חשיבות גדולה נוכח הצפי שמהוזלת כרטיסי הטיסה יזנק מספר התיירים לאילת מ-60 אלף בשנה החולפת לכ-100 אלף בשנה הקרובה". הוא קרא לרש"ת לתגבר את כוח האדם בנתב"ג נוסח הפרסומים שסוף שבוע זה יהיה העמוס ביותר בתולדותיו.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רשות שדות התעופה
  שדה התעופה עובדה
  צילום: רשות שדות התעופה
  מומלצים