שתף קטע נבחר

צילום: AP

ההופעה הטלוויזיונית האחרונה של שמעון פרס

לפני כחודש השתתף הנשיא התשיעי של מדינת ישראל בצילומי התוכנית "סיבה למסיבה" שתחזור בקרוב לאוויר. עידן רייכל שר את השיר שכתב פרס ליהודי אתיופיה וטוביה צפיר, שחיקה את פרס שנים רבות, סיפק מופע משלו. על השלום אמר: "יש אנשים פסימיים וזה לא מחייב את ההיסטוריה"

 

מתוך התוכנית "סיבה למסיבה" שחוזרת לשידור בקרוב בפרקים חדשים בערוץ הראשון

 

הנשיא התשיעי של מדינת ישראל שמעון פרס הלך היום (ד') לעולמו. לפני כחודש, ועוד לפני שאושפז בבית החולים שיבא בתל השומר בשל שבץ מוחי, התארח פרס בתוכנית "סיבה למסיבה" של הערוץ הראשון שתחזור בקרוב לאוויר במה שהפך לראיון האחרון שהעניק פרס.

 

המנחה רבקה מיכאלי שאלה את פרס מה שלום "השלום" והנשיא לשעבר השיב: "יש אנשים פסימיים. זה לא מחייב את ההיסטוריה".

 

במהלך הראיון שר הזמר עידן רייכל את השיר שכתב פרס ליהודי אתיופיה. תחת פרס יצא לפועל מבצע משה להעלאת יהודי אתיופיה. בראיון סיפר פרס: "זה היה אחד מהרגעים המרגשים בחיי. ראיתי את זה כיציאת מצרים השנייה. לא ברגל אלא במטוסים אמריקניים. אני מראה כזה לא אשכח לעולם. היה שקט מוחלט ועיניים בורקות שחורות".

 

מפרס לא חסכו גם את החיקויים שנעשו עליו לאורך השנים הרבות. אחד מהחקיינים המפורסמים של פס, אם לא המפורסם שבהם, היה טוביה צפיר. בתוכנית "סיבה למסיבה" זכור בעיקר הקטע המפורסם של שירת הפוליטיקאים בשיר "עם אחד עם שיר אחד". לכבוד הראיון, חידש צפיר את השיר שעשה.

 

"השיר הזה מבחינתי הוא חלק מהקלאסיקה הישראלית. אני זוכר אותו בעל פה. עד היום זה מנגן בראשי", אמר פרס בראיון לאחר שהתחבק עם מבצע השיר טוביה צפיר. "אני רק לא מבין איך אתה מצליח לחזור להיות טוביה?", התבדח פרס.

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים