שתף קטע נבחר

צילום: AP

הדגל ירד לחצי התורן: "נפרדים מראש המשפחה"

ברחבת הכנסת הורידו את הדגל לחצי התורן לקראת הגעת ארונו של פרס למקום מחר. יו"ר הכנסת אדלשטיין ספד לנשיא וראש הממשלה לשעבר שכיהן כחבר כנסת במשך 48 שנים: "סיפורו של שמעון פרס זה סיפורו של עם ישראל במאה השנים האחרונות"

 

 

הכנסת נפרדת משמעון פרס . ברחבת המשכן הורדו אחר הצהריים (יום ד') הדגלים לחצי התורן. מחר יוצב ארונו של פרס במקום והציבור יכול לעבור ולחלוק כבוד אחרון. יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ספד לפרס, ואמר: "אני חש היום שמשפחת אזרחי ישראל נפרדת לא רק מבן משפחה אהוב, אנחנו נפרדים בעצם מראש המשפחה".

 

אדלשטיין הוסיף ואמר כי "בבניין הזה אנחנו מספידים לא רק את הנשיא התשיעי, לא רק את ראש הממשלה לשעבר, אלא גם חבר כנסת שכיהן בבית הזה מספר בלתי נתפס של שנים - 48 שנים. אני בספק אם מישהו אי פעם ישבור את השיא הזה. סיפורו של שמעון פרס זה סיפורו של עם ישראל במאה השנים האחרונות".

 (צילום: אלכס קולומיסקי) (צילום: אלכס קולומיסקי)
(צילום: אלכס קולומיסקי)

 (צילום: אלכס קולומיסקי) (צילום: אלכס קולומיסקי)
(צילום: אלכס קולומיסקי)

 (צילום: אלכס קולומיסקי) (צילום: אלכס קולומיסקי)
(צילום: אלכס קולומיסקי)
 

אדלשטיין הוסיף ואמר: "בשבוע עבר הגעתי לבקר את שמעון פרס בבית החולים. הייתי מאוד אופטימי, מה עוד אתה יכול לחוש כשאתה נמצא קרוב לשמעון פרס האופטימי הנצחי. אמרתי אז לבני המשפחה של שמעון פרס שהיו גם אופטימיים, והצוות הרפואי, שאני לא אקבל שום תירוצים, ב-31 באוקטובר אני רוצה לראות את שמעון כרגיל יושב ביציע הכבוד בישיבת הפתיחה של מושב החורף. לצערי הרב ולצער כולנו זה כבר לא יקרה.

 

"כבן לניצולי שואה, כעולה חדש, כחקלאי, כאיש ביטחון, כנבחר ציבור וכמנהיג מדינת ישראל, כל חייו הוא חיפש אתגרים חדשים, כל חייו הוא חיפש איפה עוד הוא יכול לתרום למדינה הזאת ולעם הזה. כך אנחנו נזכור אותו, אני שולח מכאן חיבוק חם לבני משפחתו ותנחומים למיליוני מוקיריו בארץ ובעולם".

 

 (צילום: אלכס קולומיסקי) (צילום: אלכס קולומיסקי)
(צילום: אלכס קולומיסקי)

 (צילום: אלכס קולומיסקי) (צילום: אלכס קולומיסקי)
(צילום: אלכס קולומיסקי)

הממשלה קיימה היום הבוקר ישיבת אבל מיוחדת בעקבות מותו של נשיא המדינה התשיעי. "זהו יומה הראשון של מדינת ישראל בלי שמעון פרס", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח הישיבה המיוחדת. טרם הצהרת נתניהו עמדו שרי הממשלה דקת דומייה לזכרו של פרס.

 

נתניהו אמר עוד כי "שמעון פרס מגדולי מנהיגינו שמאחוריו שובל ארוך של הישגים יחודיים. בשם העם היהודי כולו ובשם אזרחי ישראל, בשם ממשלת ישראל, אני מוסר כאן תנחומים עמוקים למשפחתו של שמעון. שמעון פרס חי חיים עתירי מעש, שהם סמל להיסטוריה הישראלית המתחדשת, חיי עם עתיק שצועד קוממיות על ארצו, כוחו עמו להגן על עצמו, והוא בונה את מולדתו ביזע ובעוז".

 

הוא הוסיף בדברי ההספד שלו כי "כששמעון הגיע כנער צעיר לבית הספר החקלאי בבן שמן, הוא כתב 'מטרת חיי היא לשרת את עמי'. הוא הגשים את מטרתו זו. הוא האמין בכל לבו במטרות הציונות, נישא על כתפי חזון מעורר השראה. שמעון ליווה את הריונה של המדינה, עמד ליד עריסתה, וידא שתעמוד על רגליים איתנות. הוא ניצב לצדו של בן גוריון בזמן של הכרעות גורליות, בזמן שישראל הצעירה הייתה שברירית וכוחה הצבאי עדיין בהתהוות. שמעון תרם רבות לביצור כוחנו, הייתה לו תרומה סגולית להתעצמותנו הביטחונית במישור הגלוי ובתחומים שהשתיקה יפה להם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומיסקי
הדגל בחצי התורן
צילום: אלכס קולומיסקי
מומלצים