שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הפלסטינים העבירו 590 מיליון שקל עבור כיסוי החוב לחברת החשמל

  מתנה לחג: הרשות הפלסטינית העבירה את התשלום הראשון בסך 590 מיליון שקל לחברת החשמל כחלק מהסדר החוב שנחתם בין ישראל לרשות. כך נודע ל-ynet. במהלך 2017 יעביר ה-USAID האמריקני 100 מיליון שקל נוספים כחלק מתשלום החוב שעומד על כ-2 מיליארד שקל ואת יתר התשלומים יעבירו הפלסטינים בפריסה

  הרשות הפלסטינית העבירה הבוקר (א') את התשלום הראשון בסך 590 מיליון שקל לחברת החשמל כחלק מהסכם הסדר החוב ההיסטורי שנחתם לפני כשבועיים. כך נודע ל-ynet. במסגרת ההסכם שנחתם, רשת החשמל ברשות הפלסטינית תעבור לאחריות הפלסטינים, וזאת באמצעות גוף חדש שירכוש חשמל באופן בלעדי מחברת החשמל לישראל ויישא באחריות מלאה לתשלום בעבור צריכת החשמל של התושבים הפלסטינים. בנוסף נמחק לפלסטינים סכום של כחצי מיליארד שקל, מתוך סך החוב שעמד על כ-2 מיליארד שקל.

   

  הפלסטינים יקבלו אחריות על רשת החשמל

  חברת החשמל: נגביל האספקה לפלסטינים

   

  ל-ynet נודע כי במהלך 2017 יעביר ה-USAID האמריקני 100 מיליון שקל נוספים כחלק מתשלום החוב ואת שאר התשלומים יעבירו הפלסטינים בפריסה. יש לציין כי הרשות הפלסטינית עמדה בלוחות הזמנים שנקבעו בהסדר והעבירה את מלוא הסכום של התשלום הראשון.

   

  ההסכם נחתם לאחר למעלה מ-5 שנים של מו"מ ארוך ודיונים בבתי משפט, וזאת במעמד שר האוצר, משה כחלון, על ידי מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב פולי מרדכי, מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד והשר לעניינים אזרחיים ברשות הפלסטינית, חסיין א-שייח.

   

  הצדדים סיכמו גם כי ישראל תעביר לרשות הפלסטינית סכום של 1.14 מיליארד שקל מכספי הפרשות של עובדים פלסטינים. מדובר בכספים שהופרשו לפי חוק בישראל לביטוח בריאות ולביטוח לאומי, והוקפאו עד כה בידי ישראל. במשרד האוצר מסרו, כי הכספים הוקפאו במשך כ-10 שנים, והופשרו רק לאחר שהצד הפלסטיני הבטיח שהכספים אכן יגיעו ליעדם - מתן שירותי רווחה ובריאות לעובדים הפלסטינים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים