שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock
  ת"א: אושרו תוכניות ל-3 מגדלים ו-130 דירות
  מגדל הרברט סמואל ברצועת החוף יכלול 25 קומות עם 90 דירות ו-120 חדרי מלון; מגדל אלדן ליד מחלף לה גווארדיה יכלול 29 קומות עם 40 דירות ושטחי מסחר; ומגדל המסגר יכלול 33 קומות לתעסוקה ומשרדים

  תוכניות בנייה חדשות בתל-אביב אושרו באופן סופי: ל-ynet נודע כי הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב שבמינהל התכנון, אישרה באחרונה למתן תוקף שלוש תוכניות התורמות לחידוש המרקם העירוני בתל-אביב. מדובר בשלב הסטטוטורי האחרון לפני פרסום התוכנית ברשומות, לפי חוק התכנון והבנייה, לאחריו ניתן יהיה לקבל מוועדות התכנון היתרי בנייה.

   

  כתבות אחרונות במדור צנרת התכנון :

  עיריית ת"א תוכל להרוס את בית המכס ביפו

  חיפה: "הבור" יהפוך למגדל מגורים לצעירים

  אושרו תוכניות ל-6,100 דירות בדרום הארץ

   

  ראשונה אושרה תוכנית "הרברט סמואל 20-18" שתכלול מגדל שישלב מגורים, מסחר ותיירות על שטח של כ-3.5 דונם. התוכנית משתרעת בשטח שבין הרחובות הרברט סמואל, נחמיה, הירקון ועזרא בסמוך לחוף הים, והיא מהווה חלק מהמשך תוכנית המתאר העירונית בתל-אביב לפיתוח העיר לאורך חוף הים.

   

  המגדל יכלול 25 קומות לשימוש מלונאי וכן קומות מגורים מעל קומת כניסה, שתכלול חלק מסחרי בנוסף ללובי. ייבנו בו 90 יחידות דיור, מתוכן כ-20% דירות קטנות בהתאם למדיניות של מחוז תל-אביב, זאת לצד 120 חדרי מלון בקומות הנמוכות. כמו כן, יוקמו שטחי מסחר בהיקף של 550 מ"ר ושטח ציבורי בהיקף של 200 מ"ר.

  הדמיית מגדל הרברט סמואל ברצועת החוף בתל-אביב (הדמיה: מזור-פירשט אדריכלים ומתכנני ערים) (הדמיה: מזור-פירשט אדריכלים ומתכנני ערים)
  הדמיית מגדל הרברט סמואל ברצועת החוף בתל-אביב(הדמיה: מזור-פירשט אדריכלים ומתכנני ערים)

  התוכנית מצטרפת לשורה של תוכניות הקובעות כי לכיוון רחוב הירקון יהיו שימושים של מסחר, היוצרים פעילות לכל אורך הרחוב, כגון תוכניות הדולפינריום ומתחם הכרמלית. היא מקצה 50 מקומות חניה לשימוש באי החוף, המצטרפים לחניות ציבוריות בתוכניות לאורך החוף שכבר אושרו: 300 חניות בתוכנית הדולפינריום, 50 חניות במתחם הכרמלית ו-50 חניות בתוכנית הירקון 23-27.

   

  תוכנית נוספת שאושרה למתן תוקף היא תוכנית להקמת "מגדל אלדן" בקרן הרחובות לבנדה וראש פינה, בסמוך למחלף לה גווארדיה בופינת רחוב הרכבת. המגדל יכלול 29 קומות (כולל שמונה קומות מרתף) על שטח של שני דונם, וישלב עירוב שימושים של מסחר, תעסוקה וכ-40 יחידות דיור בקומות העליונות.

   

  במינהל התכנון מציינים כי "הקמת המגדל תהווה את תחילתה של מגמת הפיתוח וחידוש האזור, הכוללת הקמת מגדלים רבי קומות הנגישים לדרכי התחבורה הראשיים וחידוש שכונת נווה שאנן הסמוכה למגדל". בסך הכל הוא יכלול 12,300 מ"ר, מתוכם 9,300 מ"ר לתעסוקה כולל חזית מסחרית לכיוון רחוב ראש פינה, וכן 3,000 מ"ר לבניית 40 דירות מגורים.

  הדמיית מגדל אלדן ליד מחלף לה גווארדיה (הדמיה: פלג אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ) (הדמיה: פלג אדריכלים ומתכנני ערים בע
  הדמיית מגדל אלדן ליד מחלף לה גווארדיה(הדמיה: פלג אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ)

  בנוסף, אושרה תוכנית המסגר 2 להקמת מגדל תעסוקה, סמוך לנתיבי איילון על מפגש הרחובות לה גווארדיה והמסגר. התוכנית כוללת מגדל תעסוקה עם אולמות תצוגה, מסחר ומשרדים. במסגרת התוכנית, יורחבו הרחוב מיקוניס ולה גווארדיה לטובת מרחב ציבורי להולכי הרגל ורוכבי האופניים. המגדל, שיהיה בגובה של עד 33 קומות, יכלול כ-22 אלף מ"ר לתעסוקה ומסחר, בנוסף לשטח ציבורי בהיקף של 1,100 מ"ר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  רחוב הרברט סמואל בתל-אביב
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים