שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פימי תשקיע 100 מיליון שקל בחברת דלק סן של סנו
  תמורת ההשקעה תקבל פימי את השליטה בחברת מיחזור הפסולת התעשייתית. בתחילת 2015 סנו רכשה 50% מדלק סן מידי קבוצת דלק תמורת 12 מיליון שקל

  קרן פימי משקיעה 100 מיליון שקל בחברת דלק סן. החברה הפועלת בתחום מיחזור זרמים תעשייתיים רוויי כימיקלים מצויה בבעלות חברת סנו, מאיר שני, והיזם ערן שלו. היקף המניות שתקבל פימי ינוע בין 38%-100%, בהתאם לביצועי החברה בשנים הבאות. פימי תקבל מניות בכורה ואת ההכנסות הראשונות של החברה עד להחזר ההשקעה שלה.

   

  כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

   

  עם הגעת החברה לשווי 500 מיליון שקל למשל, תחזיק פימי ב-55%, ועם הגעה לשווי של מיליארד שקל, ההחזקה תהיה של 38.7%. פימי תהיה זכאית למינוי ארבעה מתוך שמונה דירקטורים בחברה. במקרה כזה תחזיק סנו במניות בהיקף דומה וביתרה יתחלקו שני ושלו.

   

  עבור סנו, שבשליטת משפחת לנדסברג, מדובר בהחזקה לא מהותית. בהודעת פימי, המנוהלת על ידי ישי דוידי, נאמר כי החברה הינה חברה בצמיחה משמעותית, המתהווה להיות מובילת שוק בכל הנוגע למחזור והשבה של זרמי כימיקלים בהם משתמשות חברות תעשייתיות.

   

  דלק סן מפתחת טכנולוגיות לשמירה על איכות הסביבה תוך ניסיון למנוע שריפה והטמנה של פסולות תעשייתיות. לקוחות החברה הן חברות כמו אינטל, HP או נירלט, המשתמשות בזרמי כימיקלים בהליך הייצור. זרמים אלה מועברים למיחזור במפעל בדימונה ויוחזרו לשימוש חוזר. בימים אלה החברה מקימה מפעל בדימונה בהשקעה של 100 מיליון שקל, ונראה כי פימי צפויה לממן את כולו.

   

  המפעל יוקם על שטח של 22 דונם שקיבלה דלק סן מידי מינהל מקרקעי ישראל. בניית המפעל צפויה להסתיים ב-2017. המפעל יחליף את המפעל הנוכחי המיושן יחסית של החברה בלוד.

   

  נזכיר כי סנו רכשה בתחילת 2015 מחצית מדלק סן מידי קבוצת דלק תמורת 12 מיליון שקל. המיזם הוא משותף של סנו ודלק במקור. בפימי ציינו כי נושא איכות הסביבה נמצא בסדר עדיפויות בולט בקרן.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים