שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

תוכניות חדשות ל-1,200 דירות בפינוי-בינוי

ועדות התכנון אישרו התחדשות עירונית בבת ים, קריית אונו והרצליה. בבת ים ייהרסו 107 דירות לטובת כ-500 יח"ד חדשות; בקריית אונו ייבנו 11 מגדלים עם קרוב ל-700 דירות; ובהרצליה נהרס בניין במסגרת תמ"א 38/2

התחדשות עירונית ברחבי הארץ: הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בבת ים אישרה תוכנית פינוי-בינוי חדשה במתחם שבין הרחובות העצמאות, בן-יוסף וירושלים בעיר. במסגרת התוכנית, ייהרסו שישה בנייני מגורים ישנים בני ארבע קומות עם 107 דירות ושמונה חנויות, לטובת הקמה של שני מגדלים בני 30 קומות כל אחד ובניין מגורים בן שמונה קומות, ובסך הכל 496 דירות חדשות.

 

כתבות אחרונות במדור צנרת התכנון :

ת"א: אושרו תוכניות ל-3 מגדלים ו-130 דירות

עיריית ת"א תוכל להרוס את בית המכס ביפו

חיפה: "הבור" יהפוך למגדל מגורים לצעירים

 

הבניינים ממוקמים במגרש ששטחו כשישה דונם, וישלבו לצד שימושי המגורים גם שטחי ציבור, מסחר ותעסוקה. במסגרת התכנון של משרד אסא אדריכלים, יהפוך המתחם לקומפלקס בשטח של כ-6,000 מ"ר, אשר יכלול בנוסף למסחר ולמשרדים גם חניון תת-קרקעי.

 

התוכנית יוצאת לפועל בעקבות שיתוף פעולה בין בעלי הדירות במתחם, בייצוג החברה לפיתוח והתחדשות עירונית וחברת האחים מרגולין, לבין עיריית בת ים. את הפרויקט מלווים עוה"ד אודי ויסבאום ואליאנה רובין בלייר. לדברי ניר שמול, מנכ"ל החברה לפיתוח והתחדשות עירונית, "אישור התוכנית מהווה דוגמא להצלחת המודל החברתי, המאפשר לדיירים לקחת את גורלם בידיים. לאחר אישור התוכנית בוועדה המחוזית, יפרסמו הדיירים מכרז לבחירת היזם ויממשו את הפרויקט".

הדמיית הפרויקט בבת ים (הדמיה: משרד אסא אדריכלים) (הדמיה: משרד אסא אדריכלים)
הדמיית הפרויקט בבת ים(הדמיה: משרד אסא אדריכלים)

בקריית אונו, הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב אישרה להפקדה להתנגדויות הציבור תוכנית פינוי-בינוי למתחם לוי אשכול דרום. זאת לאחר כ-16 שנים במהלכן ניסו דיירי המתחם לקדם את התוכנית, עם ההכרזה עליו כמתחם פינוי-בינוי כבר ב-1999 על ידי משרד הבינוי והשיכון. במסגרת התוכנית, ייהרסו 11 בניינים עם ארבע קומות ו-232 דירות, לטובת 11 מגדלים עם 14-17 קומות ו-690 דירות חדשות, כולל שטחי מסחר בהיקף של כ-1,500 מ"ר.

 

הפרויקט מקודם על ידי קבוצת כנען בשיתוף עיריית קריית אונו ומתוכנן על ידי משרד פייגין אדריכלים. הליווי המשפטי מטעם היזם נעשה על ידי משרד עוה"ד אגמון ושות ומטעם הדיירים על ידי משרד עוה"ד הורוביץ אבן אוזן ושות. המשפחות שיפונו יקבלו תוספת של כ-35 מ"ר לדירתן, מרפסת בשטח של כ-12 מ"ר וכן חניה אחת או שתיים בהתאם לגודל הדירה הישנה.

 

לדברי מאיר טל, מנכ"ל קבוצת כנען, "אנחנו שמחים על אישור הפקדת התוכנית בוועדה המחוזית ושיתוף הפעולה מצד עיריית קריית אונו. הדיירים המתינו 16 שנים לאישור התוכנית וחוו לא מעט אכזבות במהלך הדרך. כעת נוכל להוציא לדרך את התוכנית ולדאוג לשיפור איכות חיי הדיירים".

הדמיית הפרויקט בקריית אונו (הדמיה: משרד פייגין אדריכלים) (הדמיה: משרד פייגין אדריכלים)
הדמיית הפרויקט בקריית אונו(הדמיה: משרד פייגין אדריכלים)

בהרצליה, הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה נתנה היתר בנייה לפרויקט תמ"א 38/2 (מסלול הריסה ובנייה מחדש) ברחוב יגאל אלון 35 בעיר. עם קבלת ההיתר, ביצעה קבוצת יושפה יקר הריסה של בניין עם שלוש קומות ושבע דירות שנבנה לפני כ-60 שנים, לטובת הקמה של בניין מגורים עם שבע קומות ו-22 דירות חדשות.

 

לדברי אורן יושפה, שותף מנהל בקבוצה, "תהליך של ביצוע פרויקט תמ"א 38/2 דורש שיתוף פעולה והרבה התמדה. הריסת הבניין הישן מסמן בדרך כלל את אמצע התהליך, שאורך כארבע שנים. על פי התוכניות, הפרויקט החדש יאוכלס בסוף 2018. הדיירים יקבלו במקום דירות ישנות בשטח של 60-70 מ"ר, דירות חדשות בנות חמישה חדרים בשטח ממוצע של 135 מ"ר".

 

צפו בהריסת הבניין בפרויקט בהרצליה:

 
הדמיית הפרויקט החדש בהרצליה (הדמיה: ציון מועלם) (הדמיה: ציון מועלם)
הדמיית הפרויקט החדש בהרצליה(הדמיה: ציון מועלם)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
בת ים. התחדות עירונית מואצת
צילום: ירון ברנר
מומלצים