שתף קטע נבחר

תחרות צילום האתרים של ויקיפדיה יצאה לדרך

אוהבים לטייל ולצלם? עכשיו אתם גם יכולים להרוויח מזה: תחרות הצילום השנתית "ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת" נפתחה לקהל - והשנה גם עם קטגוריות חדשות ומיוחדות. הזוכים מישראל ישתתפו בתחרות הבינלאומית

תחרות צילום אתרי המורשת של ויקיפדיה נפתחה. בתחרות המוגדרת כגדולה בעולם על פי ספר השיאים של גינס, מצולמים אתרי מורשת ועתיקות מכל רחבי הגלובוס. לצד הגדלת מאגר התמונות החופשיות של האנציקלופדיה האינטרנטית, המטרה היא לחשוף יותר ויותר גולשים לאתרים השונים. לצד 40 מדינות בעולם, התחרות פתוחה גם בישראל, בכמה קטגוריות, ובהן גם אחת חדשה המוקדשת לצילום בדרום בארץ ואחת העוסקת בצילומים מרחפנים.

עכו, מתוך מאגר התמונות של ויקיפדיה (צילום: יגאל דקל) (צילום: יגאל דקל)
עכו, מתוך מאגר התמונות של ויקיפדיה(צילום: יגאל דקל)

בכל קטגוריה מוכרז זוכה בפרס כספי של אלף שקל, לצד הפרס הראשון לתמונה הטובה ביותר בסך 4,000 שקל. אין הגבלה על מספר הפעמים בהן מותר להשתתף. עשר התמונות הנבחרות יתמודדו בתחרות הבינלאומית, בה צוות שיפוט מיוחד יבחר את התמונות הטובות ביותר מבין כל המדינות המשתתפות, ויעניק פרסים נוספים, בהם טיסה ואירוח בכנס ויקיפדיה הבינלאומי

 

התחרות תגובה בפעילויות לכל המשפחה בארגון ויקיפדיה, בסיורי תיירות באתרי מורשת שונים ברחבי הארץ, במהלך חגי תשרי. בין הסיורים: מושבת הטמפלרים שרונה (14.10), תחנת רכבת צמח (21.10), פלורנטין (28.10), יד מרדכי (7.10) ועוד. ההשתתפות בסיורים ללא תשלום.

 

תחרות הצילום "ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת" (Wiki Loves Monuments) מתקיימת זו השנה החמישית בישראל והשנה השישית ברחבי העולם. בשנה שעברה הועלו במסגרתה 6,000 תמונות מישראל, של 1,300 אתרי מורשת שונים. התחרות מתקיימת בישראל על ידי עמותת ויקימדיה ישראל, התומכת בפעילות ויקיפדיה בישראל, ובחסות המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל. פרטים נוספים באתר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יגאל דקל
עכו, מתוך מאגר התמונות של ויקיפדיה
צילום: יגאל דקל
מומלצים