שתף קטע נבחר

היתקלות: נחש צץ מהמזגן במהלך נסיעה

בזמן שחזר ל', איש כוחות הביטחון, מאימון ליד ירושלים - הבחין במהלך הנסיעה באורח לא צפוי במכוניתו, שמזדחל מפתח המזגן. "הלחץ הכי גדול הוא לצאת מאיפוס ולעשות תאונה"

 

הנחש מזדחל מפתח המזגן ()
הנחש מזדחל מפתח המזגן

היתקלות של איש כוחות הביטחון עם אויב מסוג חדש: במהלך נסיעה צץ מתריס המזגן של מכוניתו של ל' נחש באורך מטר וחצי, עת חזר מאימון ירי ליד ירושלים. 

 

לפני כשבועיים הגיע ל' במסגרת תפקידו לאימון ירי באזור ירושלים. "נסעתי למטווחים עם הרכב ובחלק מהזמן השארתי את הדלת פתוחה ליד כמה שיחים", סיפר. "אחרי כמה שעות של אימון נכנסתי לרכב ונסעתי חזרה לכיוון המרכז. כשהגעתי לפתח תקווה הדלקתי את המזגן ואחרי כמה שניות, תוך כדי נסיעה, צץ נחש מתוך המזגן. זו תחושה שקשה להסביר, הזוי בטירוף. הלחץ הכי גדול הוא לצאת מאיפוס ולעשות תאונה".


אך ל' סיפר כי המשיך בנסיעה, "קיוויתי שהוא לא יקפוץ עליי או יתקרב. האטתי עד לעצירה מוחלטת, צילמתי אותו ויצאתי מהרכב. טרקתי את הדלת וצלצלתי ללוכד נחשים". הלוכד, ליאור דרזנר, הגיע ונכנס למכונית, ולדברי ל' גם דפק על הדשבורד. "הנחש יצא ונמלט חזרה לתעלת המיזוג ואז הדלקנו את המזגן על חימום. הוא שוב יצא והפעם הלוכד הצליח לתפוס אותו בידיים. זה מקרה פשוט הזוי. משהו שלא חשבתי שיקרה לי. עד עכשיו כשאני מדבר על זה יש לי צמרמורת".

 

הנחש שנלכד, מסוג זעמן זייתני, ככל הנראה כבן שנתיים. אורכו כ-150 ס"מ, הוא נפוץ מאוד בישראל ופעיל בעיקר בשעות היום. דרזנר הסביר כי כדי למנוע מצב של חדירת נחש לרכב יש להקפיד לא להשאיר את הדלתות פתוחות לאורך זמן כשחונים בסמוך לשיחים או למקומות פתוחים ושוממים. "גם אם זה קרה - כשנכנסים כדאי לנסות לרקוע על רצפת הרכב כדי לא להיות מופתעים במהלך הנסיעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים