שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לכתוב בעברית בניו יורק

  סדנאות הכתיבה של אשכול נבו ואורית גידלי פורצות את גבולות הגזרה ומגיעות לניו יורק בדצמבר

  הסופר אשכול נבו והמשוררת אורית גידלי, מנהלי בית הספר לכתיבה "סדנאות הבית", מציינים 15 שנות הדרכת כתיבה משותפת. נבו וגידלי היוו נקודת התחלה לסופרים רבים, ובמסגרת הצלחת הסדנה הם מתרחבים מחוץ לגבולות המדינה ופותחים בדצמבר סדנת כתיבה חדשה בניו־יורק. את הסדנה תדריך גידלי, ואשכול נבו יהיה מרצה אורח, והם מזמינים את כותבי השירה והפרוזה המקומיים שהלב והעט שלהם רוצים לכתוב בעברית.

   

  "החלטנו להקים מיזם כתיבה ארצי, כי אנחנו מרגישים שהחברה שבה אנחנו חיים הופכת להיות דורסנית יותר משנה לשנה, חסרת סובלנות וסבלנות", אומרים נבו וגידלי. "נדמה לנו שעם כל כמה שנוח לנו לפעמים בתוך בועת הסדנאות הקטנה שיצרנו לנו, הגיע הזמן לצאת החוצה ולהתחיל להשפיע על המקום שבו אנחנו חיים. לקחת את הקסם הזה, את הכוח שיש לכתיבה לשנות, ולהגיע איתו לקהלים גדולים ומגוונים יותר".

   

  אשכול נבו. מתרחבים (צילום: חגי דקל) (צילום: חגי דקל)
  אשכול נבו. מתרחבים(צילום: חגי דקל)
   

  השנה ייפתחו גם סדנאות ביפו, בחיפה, במשגב, בירושלים, בפרדס־חנה וברמת־השרון. "הבנו שסדנה טובה לא רק מלמדת, היא גם עושה חשק לכתוב", הם אומרים. "היא מספקת למשתתף הד מקצועי וחד על הטקסטים שלו ובו־זמנית משאירה אותו להוט להמשיך וליצור. סדנה טובה היא מקום שבו אנשים לומדים להקשיב זה לזה באופן עמוק ולמשב זה את זה מתוך כנות וכבוד. כך גדלים לתוך התרבות לא רק מיטב כותביה, אלא גם מיטב שותפיה".

   

  הכתבה פורסמה במוסף "24 שעות" של "ידיעות אחרונות" 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קיקיון
  אשכול נבו
  צילום: מוטי קיקיון
  לאתר ההטבות
  מומלצים