שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  רמי סדן הודח מתפקיד יו"ר חדשות 10

  מועצת הרשות השנייה החליטה להדיח את רמי סדן ואיתן זינגר מתפקידם כנציגי ציבור בדירקטוריון של חברת החדשות בעקבות אי דיוק בטופסי הגשת המועמדות שלהם. סדן: "הרשות השנייה מבקשת להלך אימים על דירקטורים והיא עושה זאת ממניעים פוליטיים ובדרך מניפולטיבית"

  רמי סדן הודח מתפקידו כיו"ר דירקטוריון חדשות 10. מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו קבעה היום (א') כי סדן ואיתן זינגר יפסיקו לכהן כנציגי ציבור בדירקטוריון של חברת החדשות בעקבות אי דיוק בטופסי הגשת המועמדות של השניים. בעקבות זאת לא יוכל סדן להמשיך גם בתפקיד היו"ר.

   

  "אנו רואים לנגד עינינו את טובת חברות החדשות והאינטרס הציבורי. המועצה סבורה שנדרש רף גבוה של מהימנות ואמינות ממי שמשמשים נציגי ציבור בחברות החדשות. אני גאה בהחלטת מועצת הרשות השנייה", אמרה אוה מדז'יבוז', יושבת ראש הרשות השנייה. "כמועצה ציבורית אנחנו צריכים להציב סטנדרט ומה שאנחנו דורשים מעצמנו לדרוש גם מהנציגים שלנו - אמירת אמת. עלינו לקבל החלטה אמיצה הנשענת על העובדות".

   

  על פי גורמים המעורים בפרטים, בין היתר הצהיר סדן בקורות חייו כי היה דובר בית החולים שערי צדק במשך עשרים שנה, אולם על פי בדיקת הרשות השנייה, שימש בתפקיד כשלוש שנים בלבד.

   

  רמי סדן. הודח בגלל טופס המועמדות לתפקיד (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  רמי סדן. הודח בגלל טופס המועמדות לתפקיד(צילום: מוטי קמחי)

  מינויו של סדן עורר סערה עוד לפני הדיון על הטפסים בשל ציטוטים שלו שפורסמו, לפיהם אמר לכאורה לחברי הדירקטוריון בישיבה סגורה כי "אני שונא את ש"ס ודרעי בדיוק כמותכם באליטה, צריך להגיע לפרחיה משדרות". בסיעת ש"ס דרשו את התערבותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ואף הגישו עתירה נגד מינויו לבג"ץ.

   

  חברי מועצת הרשות השנייה דנו באמירות הללו - אך החליטו לא להדיח  את סדן בגללן בטענה שהן לא הגיעו לכדי גזענות. זאת אגב, בניגוד לקריאתו של מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי, שקרא לסדן להתפטר מתפקידו. ההחלטה להדיחו לבסוף נעשתה כאמור בשל אי הדיוק בהגשת המועמדות.

   

  מרמי סדן נמסר כי "המטרה הושגה, לא נותר ולו אדם דתי אחד בדירקטוריון חדשות 10". עורך דינו זיו מאור הוסיף כי "החלטת הרשות השנייה התקבלה בחוסר סמכות. הרשות השנייה מבקשת להלך אימים על דירקטורים שמונו לכהן בתפקיד רגיש מתוך עצמאות מלאה, והיא עושה זאת ממניעים פוליטיים ובדרך מניפולטיבית. בדיוק בגלל זה חוק הרשות השנייה שלל מהמועצה את הסמכות להדיח חברי דירקטורטונים. סדן ישקול את צעדיו המשפטיים מול הפעולה הבלתי חוקית הזו, ויודיע על כך לתקשורת קודם שיודיע לרשות - כפי שהרשות עשתה היום. יובהר כי המועצה לא קבעה שסדן אינו כשיר לכהן בתפקיד, אלא נטפלה לנוקדנות של חלקיות משרה ומועד חילופי תפקידים כדי להצדיק החלטה שהוכתבה מראש על ידי דרג פוליטי".

   

  יו״ר ש"ס אריה דרעי אמר כי הוא מברך על ההחלטה להדיח את סדן. "לאיש כזה שהשמיץ באופן גזעני את מאות אלפי מצביעי ש״ס ומיליוני אזרחים מזרחיים, אין מקום בראש חברת החדשות של ערוץ טלוויזיה מרכזי בישראל. רמי סדן היה חייב ללכת הביתה מיד לאחר שהתגלה כי התבטא באופן גזעני ומחפיר, אולם עדיף מאוחר מאשר בכלל לא. אני מציע לכל אלה שחיפו עליו וניסו לגונן על דבריו המקוממים, לבצע חשבון נפש נוקב, ערב יום הכיפורים", הוסיף.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רמי סדן. עוזב את חברת החדשות
  אווה מדז'יבוז'. "האינטרס הציבורי"
  לאתר ההטבות
  מומלצים