שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בוטל כתב האישום נגד בן 22 בגין רצח אמו
  ראאדה נג'ם, מורה מבית ג'אן, נרצחה ביוני 2015 בחמש יריות מטווח קצר. בנה תמיר נחשד שעשה זאת על רקע "שמועות על שמה הטוב". כמעט שנה וחצי אחרי, בוטל האישום בשל קשיים ראייתיים

   

  תמיר ניג'ם ()
  תמיר ניג'ם
  המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) במשרד המשפטים ביטלה בסוף השבוע את כתב האישום שהגישה נגד תמיר ניג'ם, בן 22 מהיישוב בית ג'אן בצפון, שהואשם שרצח את אמו ראאדה ביוני 2015. ניג'ם שוחרר ממעצר כבר בתחילת השנה, וכעת בוטל כתב האישום בשל קשיים ראייתיים.

   

  אמו של ניג'אם, מורה במקצועה, נאלצה בזמנו לברוח מביתה בשל שמועות הנוגעות להתנהלותה. כאשר חזרה הביתה היא נרצחה בחמש יריות של כדורי הולו-פוינט מטווח קצר לראשה. בתחילת החקירה נפל החשד על אביו של ניג'ם, קצין מג"ב, ובשל כך נוהלו החקירה והתיק כולו על ידי מח"ש, שלבסוף החליטה להאשים את הבן.

   

  כתב האישום הוגש ביולי 2015, אבל כבר בספטמבר אותה שנה, בדיון בבית המשפט המחוזי על הארכת מעצרו עד תום ההליכים, ציין השופט כי אין ראיה ממשית הקושרת את ניג'ם למעשה. הוא סבר שכל הראיות הן נסיבתיות, ובראשן הטענה שבשעת הרצח היה ניג'ם עם אמו בבית לבד.

  עו"ד דוד יפתח (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  עו"ד דוד יפתח(צילום: מוטי קמחי)
   

  התביעה טענה מנגד שניג'ם שמר על זכות השתיקה, מסר גרסה מוזרה לגבי מקום הימצאו של הטלפון הסלולרי שלו, החליף את בגדיו אחרי הרצח ומכוניתו נעלמה מהזירה ולא נמצאה עד היום. המחוזי נעתר והורה על המשך המעצר עד תום ההליכים, אולם בבית המשפט העליון הוחלט לשחררו.

   

  בימים האחרונים, ולאחר שהמשפט נוהל כמעט במלואו, החליטה הפרקליטות לחזור בה ולבטל את כתב האישום. המהלך אושר על ידי הרכב השופטים, בראשות השופט רון סוקול.

   

  ניג'ם יוצג על ידי עו"ד דוד יפתח ועו"ד דן ענבר. "אני שמח מאוד שלאחר משפט ממושך הגיעה הפרקליטות למסקנה שמרשי לא רצח את אמו", אמר עו"ד יפתח. "מדובר בהאשמה איומה, ועל מרשי עברה שנה קשה מאוד. הוא היה עצור כחצי שנה ולאחר מכן שוחרר למעצר בית. היום הוא מקווה שהרוצח האמיתי ייתפס וישלם על המעשה המזעזע".

   

  ניג'ם עצמו סירב להתייחס לדברים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים