שתף קטע נבחר

נאטמה חנות הממתקים של משפחת המחבל

כוחות צה"ל ריתכו מוטות ברזל בכניסה לחנות בא-ראם, שבה צילם המחבל מפיגוע הירי בירושלים את "צוואתו". במקום התפתחו עימותים בין תושבי הכפר לכוחות. בשכם נהרס בית המחבל שרכש נשק לרוצחי נעמה ואיתם הנקין ז"ל

 

 

 

תגובה להסתה: כוחות צה"ל אטמו הלילה (יום ג') בכפר א-ראם מצפון לירושלים את חנות הממתקים של משפחת המחבל, שביצע ביום ראשון את פיגוע הירי ליד המטה הארצי בבירה. הכוחות ריתכו מוטות ברזל בכניסה לחנות, שבה צילם המחבל את סרטון "צוואתו". בפיגוע נרצחו שוטר יס"מ רב-סמל מתקדם יוסי קירמה ז"ל ולבנה מליחי ז"ל. לוחמי מג"ב חיסלו את המחבל.

 

הסגירה של החנות בוצעה לפי צו שעליו חתם מפקד פיקוד מרכז, אלוף רוני נומה. חנות הממתקים נמצאת בקומה הראשונה מתחת לבית המחבל. בעקבות הליך האטימה התפתחו במקום עימותים בין תושבי הכפר לבין הכוחות, שנמשכו עד הבוקר.

 

כמה שעות לאחר הפיגוע חילקו תושבים במזרח ירושלים ממתקים לעוברים ושבים. בכמה דיווחים פלסטיניים צוין כי גם קרוביו של המחבל חילקו ממתקים. כאשר נרצחי הפיגוע הובאו למנוחות בירושלים חגגו בכמה מוקדים במזרח ירושלים ובצפונה, בין היתר באזור א-רם. המשטרה עצרה שלשום לפחות 15 מסיתים, פיזרה את אחת העצרות ומנעה הקמת סוכת אבלים למחבל. כמו כן נחסם דף הפייסבוק של המחבל, שבו פורסמו פוסטים מסיתים ומתסיסים.

החנות נאטמה  (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
החנות נאטמה (צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

האירוע לווה בהתפרעויות (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
האירוע לווה בהתפרעויות(צילום: דובר צה"ל)

מוטות ברזל רותכו בכניסה לחנות משפחת המחבל ()
מוטות ברזל רותכו בכניסה לחנות משפחת המחבל

חלוקת ממתקים במזרח ירושלים לאחר פיגוע הירי ()
חלוקת ממתקים במזרח ירושלים לאחר פיגוע הירי

החגיגות בא-רם בערב הפיגוע הרצחני ()
החגיגות בא-רם בערב הפיגוע הרצחני

המחבל שביצע את הפיגוע ()
המחבל שביצע את הפיגוע

הנרצחים קירמה ומליחי ז"ל ()
הנרצחים קירמה ומליחי ז"ל

במקביל, כוחות צה"ל בשיתוף לוחמי משמר הגבול והמנהל האזרחי הרסו הלילה בשכם את ביתו של עמג'ד עליוי, שנמנה עם חוליית הטרור שרצחה לפני שנה בשומרון את בני הזוג נעמה ואיתם הנקין ז"ל לעיני ארבעת ילדיהם.

 

בית המחבל נהרס רק עתה בשל עתירות שהוגשו לבג"ץ נגד המהלך, ומאחר שחלקו של עליוי בפיגוע היה רכישת רובה הרוצחים. בהודעת דובר צה"ל נמסר כי עליוי "הכווין את חוליית הטרור ורכש את כלי הנשק עבור ביצוע הפיגוע".

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)
 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

נעמה ואיתם הנקין ז"ל ()
נעמה ואיתם הנקין ז"ל

את ההריסה ביצעו בהתאם להנחיית הדרג המדיני לוחמי גדוד 101 של הצנחנים ולוחמי גדוד תבור של פיקוד העורף באמצעות פטישים.

 

בדצמבר האחרון הרסו כוחות צה"ל בשכם את ביתו של ראג'ב עליוי, שהיה אחראי לפיגוע הירי. הוא היה ראש חוליית הטרור, גייס את החוליה, הנחה אותה להוציא אל הפועל פיגועים וסיפק לה את כלי הנשק.

 

חמשת פעילי חמאס, שביצעו את הפיגוע ותכננו אותו, נעצרו בתחילת אוקטובר בשנה שעברה. בשירות הביטחון הכללי ציינו אז כי הם הודו בחקירתם בביצוע הפיגוע הרצחני.

 

בני הזוג הנקין נורו מרכב חולף בין איתמר לאלון מורה סמוך לבית פוריכ. כוחות מד"א שהגיעו אז לזירה נאלצו לקבוע את מותם. ארבעת ילדיהם של בני הזוג ישבו במושב האחורי והיו עדים לרצח הכפול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
חנות המשפחה נאטמה
צילום: דובר צה"ל
מומלצים