שתף קטע נבחר

"גם אם הוא הטריד מינית - עדיין נצביע לו". הנשים שתומכות בטראמפ

העדויות הקשות נגד המועמד לנשיאות לא פוסקות, אבל טראמפ עדיין נהנה מתמיכתן של נשים רבות. "זה לא גרוע כמו השקרים של קלינטון", אמרה פאט מפלורידה. "למה חיכו עשרות שנים?" תהתה ג'ולי מצפון קרוליינה. הערב פורסמה עדות נוספת: "תפס אותי, הצמיד שפתיים ואמר 'נו, קדימה'". סקר רויטרס: הסבירות שקלינטון תנצח - 95%

 

 

 

 

"הוא תפס לי את היד, ואז תפס את הגוף שלי וניסה לנשק אותי. נשענתי אחורה, הוא התעצבן, ניסה לתפוס אותי שוב ונצמד לשפתיים שלי". זוהי עדות נוספת להטרדה מינית לכאורה מצד המועמד הרפובליקני לנשיאות, דונלד טראמפ, שפורסמה אמש (שבת) בכלי תקשורת ברחבי העולם – ומצטרפת לשלל טענות דומות נגד איל הנדל"ן שרק הולכות וגוברות. אך בכל זאת, כפי שגם ניתן להסיק מכך שהסקרים לא מנבאים להילרי קלינטון ניצחון מוחץ, יש לא מעט נשים אמריקניות שתומכות בטראמפ ומבהירות: "גם אם הטענות נכונות – עדיין נעמוד לצדו".

 

העדות האחרונה נגד טראמפ היא של קאתי הלר (63), שטוענת כי נתקלה במועמד הרפובליקני לנשיאות לפני כ-20 שנה בבראנץ' שערכה עם משפחתה, ובהם גם שלושת ילדיה, באחד מבנייניו בפאלם ביץ', פלורידה. בראיון ל"גרדיאן" הבריטי סיפרה הלר כי זו הייתה הפעם הראשונה והיחידה שפגשה בטראמפ.

תומכות נלהבות בעצרת בחירות בצפון קרוליינה (צילום: AP) (צילום: AP)
תומכות נלהבות בעצרת בחירות בצפון קרוליינה(צילום: AP)
 (צילום: MCT) (צילום: MCT)
(צילום: MCT)
 

"הוא הגיע לשולחן שלנו וחמתי הציגה בינינו", סיפרה הלר. "הוא לקח לי את היד, תפס אותי, והלך ישר לשפתיים". היא סיפרה כי נרתעה, נשענה אחורה ואפילו כמעט נפלה כי איבדה את שיווי המשקל בניסיון להתחמק ממנו. "אבל הוא התעצבן ואמר 'נו, קדימה'. הוא היה חזק. הוא תפס אותי ונצמד לשפתיים. ואחר כך הוא פשוט הלך".

 

עדותה של הלר דומה מאוד גם לעדויות של נשים נוספות שפורסמו בימים האחרונים. אך את ג'ולי האריסון (71) מצפון קרוליינה, שתומכת בטראמפ מיומו הראשון של המרוץ, זה כנראה לא ממש מטריד. "אני חושבת שהרבה פעמים, נשים נכנסות למשהו שהוא גדול מהן", אמרה בראיון לרשת ABC האמריקנית. "אם אני הייתי מסתבכת במשהו, הייתי מטפלת בזה מיד ולא מחכה 10, 20 או 30 שנה. למה המתלוננות חיכו עד עכשיו, והתלוננו ככה פתאום?"

 

 

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 

האריסון הבהירה כי גם אם התלונות נגד טראמפ יתבררו כנכונות, אף שהיא מטילה בהן ספק רב, היא בכל זאת תתמוך בו. "המדינה צריכה נואשות את דונלד טראמפ", אמרה. "יש לו את הרצון ואת הכוח, ואני חושבת שאמריקה מוכנה לזה".

 

שונה קרימסון (42), אישה נוספת שהתראיינה לרשת ABC, אמרה כי היא לא חושבת שהטענות נגדו נכונות, אך גם אם כן – אין סיבה שהם ישפיעו על תפקודו כנשיא. "גם לנשיאים אחרים היו רומנים", אמרה, "אני לא חושבת שזה משפיע על איך מנהלים מדינה".

 

 

 

"אני לא מאמינה לאף אחת מהן", טענה בנחרצות תומכת נלהבת נוספת של טראמפ – פאט מסטרוג'יאקומו מפלורידה. "אולי משהו קרה, אבל לא בצורה הזו. גורמים לזה להיראות הרבה יותר גרוע ממה שזה". גם היא הבהירה שהיא עדיין תתמוך באיל הנדל"ן גם אם יתברר כי מה שנטען נגדו אמיתי. "זה עדיין לא משתווה לשקרים של קלינטון".

 

הלילה טען טראמפ כי הוא "קורבן", והמשיך להכחיש מכל וכל את כל הטענות שפורסמו נגדו בימים האחרונים. "כפי שראיתם, אני קורבן של אחד ממסעות ההכפשה הגדולים בהיסטוריה של המדינה שלנו", אמר בעצרת בחירות בצפון קרוליינה. "הם רודפים אחריי בניסיון להרוס את מה שנחשב, גם על ידם, כתנועה הגדולה בהיסטוריה של המדינה שלנו".

 

רויטרס: הסבירות שקלינטון תנצח - 95%

אמש פרסמה סוכנות הידיעות רויטרס יחד עם מכון המחקר איפסוס סקר נוסף בנוגע לבחירות, שלפיו הסבירות שקלינטון תקבל לפחות 270 אלקטורים – המינימום הנדרש לניצחון – היא לא פחות מ-95%. על פי תוצאות הסקר, אם הבחירות היו נערכות השבוע, ההפרש בין המועמדים היה של 118 אלקטורים – פער שנחשב גדול במיוחד בהשוואה לתוצאות הבחירות של השנים האחרונות.

 

יש לא מעט מדינות שטראמפ חייב לנצח בהן כדי להצליח לאסוף מספיק אלקטורים בדרך לבית הלבן. אחת מהן היא פלורידה, אך חרף ביקורים רבים של טראמפ וסגנו מייק פנס בשבועות האחרונים במדינה, קלינטון עדיין מובילה עליו במאבק על 29 האלקטורים של המדינה. לפי הסקר הנוכחי, קלינטון מובילה על טראמפ בפלורידה ב-6% - פער דומה לזה שנרשם גם בשבוע שעבר.


פורסם לראשונה 15/10/2016 22:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
תומכות בעצרת בחירות של טראמפ בצפון קרוליינה
צילום: רויטרס
מומלצים