שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  צפו: שיא גינס חדש - תאומים עם 52 אצבעות

  לנוקס ופרקר בני 7 החודשים נולדו עם 6 אצבעות בכל יד ו-7 בכל רגל. ההורים רצו שתהיה להם מזכרת, רגע לפני הניתוח להסרת האצבעות והבהונות העודפים, ונרשמו לספר גינס. "העולם לא בנוי לכל כך הרבה אצבעות", אמר אביהם של התאומים

  הכי הרבה אצבעות במשפחה אחת: זוג תאומים בני 7 חודשים זכו בשיא גינס כתאומים בעלי מספר האצבעות הגדול ביותר: 6 בכל יד ו-7 בכל רגל. הם יעברו בקרוב ניתוח לכריתת האצבעות והבהונות העודפים.

   

  צפו בבני המשפחה לפני שמסירים את האצבעות העודפות:

   

   

  לנוקס ופרקר קופין נולדו ב-2 מרץ בקליבלנד שבארה"ב, בשבוע ה-32 להריון. כבר בבדיקות האולטרסאונד נצפו האצבעות העודפות, אולם ההורים החליטו להמשיך בהריון.

   

  מיד לאחר הלידה שעברה בשלום, החליטה האם קייסי, מורה למדעים, שבעצמה נולדה עם אצבעות עודפות שהוסרו בניתוח, להירשם לספר השיאים של גינס: "רציתי שתהיה להם מזכרת כשיגדלו", אמרה, "משהו להתגאות בו".

   

  האב אמורי, הסביר שבקרוב יעברו התאומים ניתוח להסרת האצבעות העודפים: "העולם לא בנוי לכל כך הרבה אצבעות", אמר, "אי אפשר למצוא להם נעליים או סנדלים מתאימים, וגם היציבה שלהם לא תהיה תקינה כאשר יילכו. ומעבר לכך אנחנו רוצים שיהיו להם חיים רגילים כמו של כל ילד".

   

  תופעה של 1 ל-700 לידות

  התופעה נקראת פולידקטילי. שכיחות המום הוא אחד ל-700 לידות. אולם מספר כה רב של אצבעות הוא תופעה נדירה ביותר. לרוב נגרמת התופעה מפגיעה בכרומוזום מספר 8, אותה ניתן לזהות בבדיקה גנטית. גם בבדיקת האולטרסאונד המתבצעת במהלך ההריון ניתן להבחין בריבוי האצבעות.

   

  לעתים המום קיים לבדו, ולעתים הוא מלווה במומים נוספים הכוללים מומי לב, כליות ופיגור שכלי. "זו תמיד דילמה כשמזהים אצבע נוספת", הסביר פרופ' מוטי שוחט, מנהל המכון הגנטי בבית החולים שניידר, "קשה לדעת אם זו רק אצבע נוספת, או שלאחר הלידה יתברר כי זו חלק מתסמונת הכוללת גם פיגור שכלי. עם זאת, במרבית המקרים אם אין בעיות אחרות שנראו בבדיקות בהריון, יש סיכוי גבוה שזו רק אצבע נוספת ותו לא, שאותה יסירו בניתוח".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שיא גינס במספר אצבעות הידיים והרגליים
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים