שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ברזיל: 25 נהרגו בקרב בכלא, ראשים נערפו
  לפחות 25 אסירים נהרגו בעימותים בכלא בצפון ברזיל. שבעה ראשים נערפו, שישה נשרפו למוות. קרובי המשפחה של האסירים הוחזקו כבני ערובה

  לפחות 25 אסירים נהרגו בקרבות בין שתי כנופיות בכלא בצפון ברזיל, בעימות הקטלני האחרון בבתי הסוהר הצפופים והדלים במדינה. גורמים במשטרה אמרו לאתר החדשות G1 שראשיהם של שבעה אסירים נערפו ועוד שישה הוצתו למוות בכלא בבואה ויסטה, בירת מדינת הגבול רוריימה.

   

  הקרבות בכלא אגריקולה דה מונטה כריסטו החלו אחרי עימות בין שני אסירים מהכנופיות היריבות. לפי אשתו של אסיר שהייתה במקום כשהמהומה החלה, האסירים בכלא היו חמושים באלות וסכינים. אוזיאל קסטרו, מזכיר המשפטים של מדינת רוריימה, אמר כי העימותים פרצו בשעות שמיועדות לביקורים וכי כמאה קרובי משפחה של האסירים הוחזקו לזמן קצר כבני ערובה.

  מחוץ לכלא שבו פרצה המהומה ()
  מחוץ לכלא שבו פרצה המהומה

  האסירים שהחזיקו את בני הערובה דרשו ששופט יגיע לכלא לשמוע את דרישותיהם, עד שכוחות מיוחדים של המשטרה פשטו על בית הסוהר, שחררו את בני הערובה והשיבו את הסדר על כנו. "כל בני הערובה שוחררו", אמר קסטרו, והוסיף שרוב בני הערובה היו נשים. באיגוד עובדי שירות בתי הסוהר של רוריימה נמסר שהמקרה "משקף את היעדר העניין של הממשלה" במערכת הענישה. לפי ג'ואנה מורה, שעומדת בראש האיגוד, בבתי הסוהר באזור יש מחסור בציוד ביטחוני ובכוח אדם.

   

  עימותים כאלה שכיחים בבתי הסוהר הצפופים של ברזיל, שבה נרשמו לפי שנתיים 622 אלף אסירים - השיעור הרביעי בגודלו בעולם אחרי ארה"ב, סין ורוסיה. ארגוני זכויות אדם טוענים כבר שנים ארוכות כי התנאים בבתי הסוהר קשים במיוחד, וקראו לבצע רפורמות אחרי ש-14 אסירים נהרגו בבתי הסוהר במדינת סיארה במאי 2014. בתקרית אחרת, בחודש ספטמבר, כ-200 אסירים נמלטו מכלא במדינת סאו פאולו אחרי מהומות שפרצו שם. גם הוא, כמו בתי סוהר רבים, היה מאוכלס יתר על המדינה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים