שתף קטע נבחר

הילד המאומץ בעקבות קרובו שנפל באסון השייטת

בגיל שבועיים אומץ אבי רוזנבלום על ידי משפחה יהודית בקליפורניה, וכעת בעקבות בן דודו יוחנן הילברג ז"ל שנהרג באסון השייטת, החליט לעלות לישראל ולהתגייס לשייטת: "חשוב לי להיות לוחם ולשמור על המדינה"

 

טוראי אבי רוזנבלום ()
טוראי אבי רוזנבלום
כשהחיילים בבסיס מחו"ה אלון שואלים את טוראי אבי רוזנבלום (23) אם הוא יהודי, הוא צוחק ומסביר להם: "למרות שאני בחור שחור וגבוה, אני יהודי אשכנזי מסורתי".

 

רוזנבלום נולד בבסיס צבא ארה"ב בטקסס למשפחה אפרו אמריקאית נוצרית. כשהיה תינוק בן פחות משבועיים הוא אומץ על ידי דבי ורום רוזנבלום, משפחה יהודית אמריקאית מקליפורניה, וגדל כיהודי לכל דבר שהקפיד על כשרות וחגג בר מצווה. "אני מרגיש מאוד יהודי. גדלתי כיהודי, הלכתי לבית כנסת בכל שבת, הלכתי לתיכון יהודי ועשיתי בר מצווה", סיפר. "סבתא שלי מצד אבי היא ניצולת שואה, אבא שלי הולך עם כיפה, וגם אני מאוד מסורתי".

 

עם ההורים בקליפורניה ()
עם ההורים בקליפורניה
 

כשהיה רוזנבלום בן ארבע, נפל בן דודו, רב-סמל יוחנן הילברג (23) ז"ל, באסון השייטת בלבנון. לפני כשנתיים החליט רוזנבלום לעלות לישראל ולפני כחודשיים וחצי התגייס לצה"ל, במטרה להתקבל לשירות ביחידת העילית של חיל הים, בעקבות בן הדוד שנפל. "אני רוצה להמשיך את דרכו", סיפר. "ההורים שלי מדברים עברית ותמיד סיפרו לי על ארץ ישראל, המולדת של העם היהודי, וזה גרם לי להרגיש חייב למדינת ישראל. יכולתי להתגייס לצבא האמריקני, שגם בני המשפחה הביולוגית שלי שירתו בו, אבל אני יודע שצה"ל מגן על המולדת היהודית ורציתי צבא שבו אוכל להרגיש את התחושה שאני מגן על העם שלי".

 

בסוף החודש צפוי רוזנבלום לסיים את קורס העברית שהוא עובר במחו"ה אלון ואז לנסות לעבור את הגיבוש לשייטת 13. "אני רוצה להגיע לשייטת, שם בן דוד שלי שירת, ולהרגיש שאני תורם להגנת העם היהודי והמדינה היהודית", הסביר. "חשוב לי להיות קרבי, ולשמחתי, למרות הפחד הטבעי משירות קרבי באזור עם מלחמות במזרח התיכון, ההורים שלי ממש תומכים בי ושמחים שאני משרת בצה"ל".

 

בעקבות ההחלטה לעלות ארצה ולהתגייס ויתר רוזנבלום על קריירת פוטבול מבטיחה, שהחלה בנבחרת הקולג' שבו למד, אך הוא לא מצטער: "כשאני נמצא בישראל אני מרגיש בבית. זה הבית שלי, זה המקום שלי כיהודי. אני חושב שכל יהודי צריך לבוא לשרת כאן. זה המקום והבית של היהודים, וחשוב שכולם ייקחו חלק. בשבילי זה כבוד גדול להיות כאן, ועוד במדי צה"ל, ויכול להיות שאחרי שאשתחרר מהשירות הצבאי גם אשאר לגור כאן, בתל אביב או בקיבוץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים