שתף קטע נבחר

ברק: אין שחר לשמועות שאפרוש

התנועה למען פרס חידשה את פעילותה, ושמועות עקשניות בישראל אחת טענו שברק יכריז על פרישתו. מקורבי ברק האשימו את פרס בהפצת השמועות. בשעות הערב נאלץ ברק להבהיר: "אין לפרסומים כל שחר, זה הזמן להפסיק את כל הבחישות הפנימיות". ברק שיגר רמז עבה לפרס: "זו לא תופעה חדשה במפלגת העבודה - רבין כתב עליה בזכרונותיו"

גל השמועות ששטף אתמול (ד') את הפוליטיקה הישראלית לגבי פרישה צפויה כביכול של אהוד ברק מהמרוץ, החל בבוקר עם הפרסום בעיתון "הארץ", על פיו מקורב של ברק ששוחח עמו, חש שיש סיכוי כי יפרוש. פחות מיומיים לפני המועד האחרון שבו יכול ברק להסיר את מועמדותו, כשהסקרים מראים ששרון עדיין מוביל בגדול - לפרסום כזה יש השפעה עצומה על הנפשות הפועלות, ומקורבי ברק ופרס כבר החלו להחליף האשמות.

מקורבי פרס נגד מקורבי ברק

על פי השמועות, הודעת הפרישה של ברק אמורה היתה לצאת אמש, או היום בצהריים, לכל המאוחר. מקורבי פרס כבר החלו בהאשמות, כי אם ברק יפרוש במועד כל כך מאוחר, פרס עשוי להפסיד בגלל קוצר הזמן. מנגד האשימו מקורבי ברק את אנשי פרס בהפצת השמועות על הפרישה לכאורה.
אהוד ברק עצמו לא יכול היה להתעלם מעוצמת השמועות, ובכנס פעילים שנערך אמש בקיבוץ יקום, הוא אמר: "אין לפרסומים שום שחר, איש לא העז לגשת אלי ובצדק. אנשים מבינים שאין לכך כל סיכוי. אנחנו מתנהגים כאילו הפריימריז במפלגת העבודה נגמרים מחר בלילה. זו לא תופעה חדשה במפלגת העבודה - רבין כתב עליה בזכרונותיו, אבל בעוד 36 שעות היא נגמרת. אני קורא לכל מי שבמפלגת העבודה עוסק באיזושהי מועמדות אחרת, להצטרף אלינו. זה הזמן להפסיק את כל הבחישות הפנימיות ואת כל המשחקים".
מטה ברק אף הפיץ בתגובה כי בסקר הפנימי האחרון המצוי בידיהם, הפער בין ברק לשרון הצטמצם עד למספר חד ספרתי.

התנועה למען פרס חזרה לפעילות

התפתחות שליבתה את השמועות במשך היום היתה הודעתה של התנועה האזרחית למען פרס, "ישראל עכשיו", על החלטתה לחזור לפעילות, לאחר שרק לפני כשבוע וחצי הכריזה על הפסקת פעילות. שמרית אור, מראשי התנועה, אמרה כי הפסיקה את פעילותה בעבר, כדי לאפשר לברק להשתפר בסקרים או לפרוש. אור הוסיפה כי מאחר שברק לא שיפר את סיכוייו, וגם לא פרש, מתכוונת הקבוצה לפעול במלוא המרץ, עד יום שישי בבוקר. אור אמרה עוד כי הקבוצה מתכננת "הפתעה סודית" בכיכר רבין, שתיחשף הערב.
פעילי התנועה, אור ושמוליק כהן, אמרו בהודעת הפרישה לפני כשבוע וחצי כי התנועה "הצליחה להביא לסדר היום את החשיבות בעצירת שרון ואת העובדה שלנוכח סכנה כזו יש לנקוט בצעדים לא רגילים".
שמעון פרס הכחיש בעבר כל קשר לעילות התנועה ואמר כי היא "הוקמה ללא ידיעתי, הסכמתי או מעורבותי, ואני אף שמח שפעילותה הופסקה". הוא הוסיף כי "רק אהוד ברק יכול להחליט שאהוד ברק לא מתמודד. בכל זמן שהוא עומד על דעתו להתמודד עד היום האחרון, אנחנו נאחד את השורות ונתמוך בו".
התנועה הוקמה לפני שבועות אחדים, והיתה הפרובוקטיבית מבין התנועות שפעלו למען פרס. עיקר פרסומה בא לאחר מודעה שפורסמה בעיתון "הארץ", אשר בה נראית אשה לבושה שחורים בבית קברות (בדיעבד התברר כי המצולמת היא שמרית אור עצמה) תחת הכותרת: "ברק, מה תגיד אחר כך, שחשבת שיכולת לנצח את שרון?" ובתחתית הלוגו "תנו לפרס לנצח".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 1
ברק. המטרה - 66 אחוז או 56 אחוז?
צילום ערוץ 1
צילום דודו פריד
כהן ואור. מכינים הפתעה
צילום דודו פריד
מומלצים