שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חבר ועדת הנובל: "בוב דילן יהיר ולא מנומס"

  פר ווסטברג, חבר בכיר בוועדה שהעניקה השנה את פרס נובל לספרות לבוב דילן, ביקר את בחירתו של המוזיקאי להתעלם מן מהזכייה. "זה צעד חסר תקדים, יהיר ולא מנומס", אמר לטלוויזיה השבדית

   

  הסופר השבדי פר ווסטברג, חבר בכיר בוועדת פרס נובל שהעניקה לפני תשעה ימים את פרס נובל לספרות לשנת 2016 לבוב דילן, כינה את בחירתו של המוזיקאי שלא להגיב על הזכייה "חסרת תקדים, לא מנומסת ויהירה".

   

  יהיר ולא מנומס? בוב דילן ()
  יהיר ולא מנומס? בוב דילן

  דבריו של ווסטברג, ששודרו ברשת הטלוויזיה השבדית SVT, מגיעים בתגובה לדממת האלחוט עליה שומר דילן בכל הנוגע לזכייתו בפרס המכובד, והתעלמותו מנסיונות הוועדה הממונה על תחום הספרות להשיגו. "התקשרתי ושלחתי מיילים למקורביו וקיבלתי תשובות אדיבות", אמרה בראשית השבוע מזכירת ועדת הפרס, שרה דניוס, בייאוש מנומס. "כרגע זה בהחלט מספיק".

   

  ב-13 באוקטובר, ערב הכרזת הנובל, הופיע דילן בלאס וגאס, שם נמנע מלהגיב על הזכייה. האזכור היחיד לפרס צץ באתר הבית שלו ב-20 באוקטובר, שבוע לאחר שהוענק לו, שם צורף התואר "זוכה פרס נובל לספרות" בעמוד פנימי המקדם את ספר שיריו מן השנים 1961-2012 שיצא לאחרונה. גם תוספת זו נמחקה במהרה, פחות מיממה אחרי שנוספה.

   

  כל זוכי פרס נובל לשנת 2016 זומנו לשטוקהולם לנאום ולקבל את הפרס מידי מלך שבדיה, קרל השישה עשר גוסטב. לפי שעה, חברי ועדת הנובל אינם יודעים אם דילן בכלל מתכנן להגיע.

   

  בימים שחלפו מאז היוודע דבר זכייתו של דילן, זמר ופזמונאי, ניטש ויכוח רחב בחוגים הספרותיים ומחוצה להם לגבי הלגיטימיות שבהענקת הפרס ליוצר שאינו מגיע מתחומי הספרות המקובלים. יש הגורסים כי דילן ראוי לפרס כיוון שהרחיב את הגדרות השירה הכתובה גם לפזמונאות משפיעה. מאידך, יש הטוענים כי שיריו אינם יכולים להיקרא שירה וכלל לא ראוי להעניק את הפרס החשוב בעולם בתחום זה למוזיקאי. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים