שתף קטע נבחר

בית החולים שערי צדק: אדם התחזה לרופא ותקף מינית יולדת

לפי החשד, גבר בן 29 הצליח להיכנס באין מפריע למחלקת היולדות ולתקוף מינית יולדת. רק לפני חודשיים הצליחה כתבת "ידיעות אחרונות" להסתנן לתינוקייה בבית החולים וחשפה את הקלות שבה ניתן לצאת משם עם תינוק. שערי צדק: "מקיימים תחקיר יסודי"

 

המחלקה בבית החולים ()
המחלקה בבית החולים
המאבטחים בכניסה, שעות הביקור המוקפדות, הלחצנים לפתיחת הדלתות ותחנת האחיות - כל אלה לא הצליחו למנוע ביום שישי האחרון מאדם זר להיכנס למחלקת היולדות בבית החולים שערי צדק בירושלים ועל פי החשד לתקוף מינית יולדת.

 

"זה פשוט מחדל", אמרו בזעזוע בבית החולים. "ביטחון זה הדבר הכי בסיסי שאנחנו צריכים לספק למטופלים שלנו. איך יכול להיות שהאיש הזה הצליח לעבור את כל צוותי האבטחה ופשוט להיכנס? באותה מידה זה יכול היה להיות מחבל עם סכין שהיה משתולל פה במחלקות".

 

החשוד, חאזם רשק (29) מהכפר ענאתה שבמזרח ירושלים, עובד במרכול בדרום העיר. ביום שישי בבוקר הוא נכנס לסניף שופרסל בירושלים ועל פי החשד ניסה לגנוב מצרכים. בעל הסניף הבחין בו ואז השליך רשק את המצרכים ונמלט. זמן מה אחר כך הוא הגיע לבית החולים והציג את עצמו כרופא שהגיע לבדוק מטופלות שלו המאושפזות במחלקת היולדות. אף שלא היה לבוש כרופא הוא נכנס בלי בעיה למחלקה - ושם לטענת המשטרה תקף מינית את אחת היולדות תוך שהוא מתחזה לרופא. לפני שנמלט הוא הספיק גם לגנוב מכשירי טלפון ניידים משלוש יולדות אחרות.

 

מחלקת יולדות בשערי צדק ()
מחלקת יולדות בשערי צדק

האיש נעצר למחרת והובא להארכת מעצר בחשד לביצוע מעשי אונס וגניבה. בחקירתו הוא הודה בגניבת הטלפונים אך הכחיש את התקיפה המינית. מעצרו של רשק, בעל עבר פלילי, הוארך בשמונה ימים לאחר ששופט בית משפט השלום בירושלים, נאיל מהנא, קבע כי יש חשד סביר לביצוע העבירות.

 

זו הפעם השנייה בתוך חודשיים שבבית החולים שערי צדק מתגלה מחדל אבטחה חמור. לפני כחודשיים פורסם תחקיר "ידיעות אחרונות" שבמסגרתו הצליחה כתבת העיתון להסתנן למחלקת יולדות ב' ומשם לתינוקייה. הכתבת הגיעה עד לעריסות התינוקות, ולו רצתה יכולה הייתה להוציא תינוק בלי שאיש יעצור בעדה. מבית החולים נמסר אז בתגובה כי הייתה זו תקלה מקומית שטופלה. אלא שכעת מתברר שבעיות האבטחה רחבות מכפי שהעריכו בבית החולים וכי הלקחים הנדרשים לא יושמו.

 

היולדות במחלקה הגיבו בכעס על המקרה. "אני בשוק שאדם הצליח לבצע מעשה אינוס במקום שאמור להיות הכי מאובטח בבית החולים", אמרה גלית, המאושפזת במחלקה סמוכה. "כששמעתי מה קרה אמרתי לבעלי, 'בוא ניקח את התינוקת ונברח מפה'. חשבתי שהסיפור על ההסתננות לתינוקייה היה מקרה חד-פעמי, אבל מתברר שזה לא מדויק. בלידה הבאה שלי אני כבר אסע לעין כרם".

 

"לא יעלה על הדעת שאדם מצליח להתחזות לרופא, לעבור את כל מעגלי האבטחה ולהיכנס לחדר של יולדת", אמר גם אחד מאנשי הצוות הרפואי בבית החולים. "מחלקת היולדות אמורה להיות שונה ממחלקות אחרות. יש בה שעות ביקור ואי-אפשר להיכנס בזמן אחר, וגם בשעות הביקור אמור להיות מאבטח בכניסה שבודק את כל המבקרים על פי רשימה מסודרת. איך ייתכן גם שהוא עבר את תחנת האחיות ואיש לא שם לב אליו?"

 

אחת האחיות בבית החולים הסכימה שמדובר במחדל, אולם הסבירה כי יש מחסור באחיות ובצוותים רפואיים שיכולים היו למנוע את ההסתננות. "אנחנו עסוקים עד מעל הראש בעבודה השוטפת", אמרה, "ואנחנו לא מצליחות להרים את הראש לשנייה כדי לבחון את העוברים והשבים ולראות מי נכנס לאיזה חדר".

 

מבית החולים שערי צדק נמסר כי מדובר במעשה מגונה ולא במעשה אונס, וכי הם "מקיימים תחקיר יסודי כיצד הערים המתחזה על איש הביטחון בכניסה למחלקה, וננקטו אמצעים למניעת אירועים דומים. שערי צדק דיווח מיד למשטרה והביא לזיהוי המתחזה באמצעות מצלמות האבטחה, עובדה שסייעה ללכידתו על ידי המשטרה סמוך לביצוע העבירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים