שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  המימן כבר כאן: טויוטה תפעיל אוטובוסים נקיים בטוקיו
  קונצרן הרכב היפני יתחיל להפעיל שני אוטובוסים ללא זיהום כבר בתחילת 2017, ויגדיל את הכמות ל-100 עד תחילת המשחקים האולימפיים בטוקיו ב-2020

  טויוטה תתחיל להפעיל בעוד מספר שבועות אוטובוסים מונעי מימן. יצרנית הרכב היפנית טויוטה, הודיעה כי שני אוטובוסים מונעי מימן מתוצרתה יחלו לפעול באופן מסחרי ברחובות טוקיו, כבר בתחילת 2017. זאת כחלק ממהלך רחב היקף, במסגרתו יעלו לכבישים כ-100 אוטובוסים מסוג זה, עוד לפני פתיחת המשחקים האולימפיים בעיר היפנית, המתוכננים ל-2020.

   

  האוטובוס המימני של טויוטה - ללא זיהום כלל
  האוטובוס המימני של טויוטה - ללא זיהום כלל

   

  "לקראת המשחקים האולימפיים והפארלימפיים ב-2020, תגדיל טויוטה באופן עקבי את מספר האוטובסים מונעי המימן", אומרים ביצרנית. לדברי היפנים,

  כל זאת כחלק ממחויבות החברה להטמיע את מקור האנרגיה האלטרנטיבי והנקי מזיהום בתחבורה הציבורית. יש להזכיר כי טויוטה הציגה לפני כשנתיים את המיראי, משפחתית מונעת מימן המשווקת זה מכבר באופן סדרתי.

   

  כמו באוטובוס המשווק תחת FC Bus (ר"ת של Fuel Cell, תא דלק), גם למיראי הנעת תא-דלק בה מופק חשמל באמצעות תגובה כימית. היעילות האנרגטית גבוהה משמעותית מזו של מנוע בעירה פנימית, והמכונית (או האוטובוס) אינם פולטים כלל זיהום. אוטובוס המימן פותח יחד עם חטיבת המשאיות הינו.

   

  האוטובוס צפוי להוות גם מקור לאנרגיית חשמל, באופן המאפשר להציע אותו כמקור כוח בעיתות חירום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "המימן כבר כאן: טויוטה תפעיל אוטובוסים נקיים בטוקיו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים