שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חוקרים: גילינו קבוצת כוכבים המקיימת תקשורת חוצנית
  על פי השערת המדענים, אותות שמגיעים מתוך קבוצת כוכבים קטנה הם ככל הנראה עדות לתקשורת חוצנית, ולניסיון של חייזרים להודיע לנו על קיומם

  מחקר שנוי במחלוקת שפורסם בכתב עת לאסטרונומיה, מעורר ויכוח בקרב הקהילה המדעית: צמד החוקרים העומדים מאחוריו טוענים כי גילו קבוצת כוכבים ייחודית, שממנה נובעים אותות שאותם ניתן לפרש כתקשורת חוצנית. לטענת החוקרים - ארמנו בורה ואריק טרוטייר מהמחלקה לפיזיקה באוניברסיטת לאוול שבקוויבק, "העובדה שהאותות הללו נמצאו רק בקרב קבוצה כל כך קטנה של כוכבים - מתיישבת עם השערות על קיומה של אינטליגנציה חוצנית".

  חייזרים על הירח?

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הסימנים המגיעים מקבוצת הכוכבים הזו הם למעשה התפרצויות קטנות שמגיעות בסדרות, ומהוות אינדיקציה לכך שחוצנים מנסים ליצור קשר ולהודיע לנו על עצם קיומם - כך לפי ההשערה. יחד עם זאת, החוקרים מציינים כי קיימת אפשרות פחות סבירה, לפיה מדובר בתגובות כימיות שנוצרות בקרב הכוכבים עצמם.

   

  אבל רגע לפני שאנחנו חוגגים את קיומו של אי.טי, כדאי להזכיר שמדובר בהיפותזה בלבד, וכזו שאינה מתיישבת בצורה חלקה עם הקהילה המדעית. למעשה, מספר אסטרונומים ומדענים כבר מתנערים מהממצאים של המחקר וטוענים כי הוא לא היה אמור להתפרסם בכלל. סת' שוסטק, אסטרונום בכיר במכון סט"י לחיפוש אחר חיים תבוניים מחוץ לכדור הארץ, אמר "אני סקפטי, בייחוד סביב תהליך עיבוד הנתונים שנעשה במחקר. אני הייתי נזהר עם הממצאים".

   

  גם החוקרים עצמם מבהירים במאמר שפורסם כי אמנם הם עומדים מאחורי ההשערה שלהם, אולם אין ספק שנדרשים מחקרים נוספים ומקיפים יותר על מנת לאשש את התיאוריה.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חוקרים: גילינו קבוצת כוכבים המקיימת תקשורת חוצנית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים