שתף קטע נבחר

אופיר פינס עוזב את איגוד ההתעמלות

יו"ר האיגוד הודיע כי לא יתמודד בבחירות הקרובות ולא ימשיך לקדנציה נוספת: "לא היה לי שמץ של מושג עד כמה תובעני התפקיד הזה. אחרי ארבע שנים של עבודה בהתנדבות, איני יכול להקדיש ארבע שנים נוספות". למרות לחץ מצד האיגודים, חבר הכנסת לשעבר החליט שלא להתמודד גם על תפקיד יו"ר איגוד הכדוריד

אחרי ארבע שנים כיושב-ראש איגוד ההתעמלות, אופיר פז-פינס הודיע היום (ד') בישיבת הנהלת האיגוד כי החליט שלא להציג את מועמדותו בבחירות שיתקיימו בחודש הבא, ולא להתמודד על האפשרות להמשיך לתקופת כהונה נוספת. הבחירות להנהלת איגוד ההתעמלות ולתפקיד היו"ר ייערכו ב-17 בנובמבר.

 

האיגודים מכבי והפועל הפעילו על פינס לחץ כדי שיתמודד על תפקיד יו"ר איגוד הכדוריד, אך הוא החליט שלא להתמודד על התפקיד. פינס מרגיש שתרם את חלקו לעולם הספורט בארבע השנים האחרונות, בעיסוק יומי אינטנסיבי שדרש ממנו מאמץ רב.

 

 "ניסינו לטפל במוקש בכפפות של משי וליצור מינימום נזק". פינס עם ויגדורצ'יק (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
"ניסינו לטפל במוקש בכפפות של משי וליצור מינימום נזק". פינס עם ויגדורצ'יק(צילום: אורן אהרוני)

 

פינס אמר לחברי ההנהלה: "לא היה לי שמץ של מושג עד כמה תובעני התפקיד הזה. אני מוצא שאחרי ארבע שנים של עבודה בהתנדבות, איני יכול להקדיש ארבע שנים נוספות לעבודה כה אינטנסיבית ותובענית בקצב יומיומי. אני רוצה להודות למנכ"לית האיגוד שרית שנער, לחברי ההנהלה ולצוות העובדים שעושים את העבודה מאחורי הקלעים. מגיעה תודה מיוחדת לצוות המאמנות והמאמנים, לספורטאים ולגופים התומכים - הוועד האולימפי, מנהל הספורט, הטוטו וכל מי שעזר לנו בדרך. ביחד הצלחנו להניע תהליכים של שינוי ארגוני ומקצועי, ואני מאחל לכם הצלחה בהמשך הדרך".

 

בקדנציה של פינס גדל מספר המתעמלים בישראל (באיגוד מדווחים על עלייה של 22 אחוזים במספר המתעמלים בשנה האחרונה) וההתעמלות האמנותית הישראלית קצרה הישגים משמעותיים.

 

נבחרת ההתעמלות האמנותית באליפות אירופה בחולון (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
נבחרת ההתעמלות האמנותית באליפות אירופה בחולון(צילום: אורן אהרוני)

 

בתקופתו אירחה ישראל לראשונה את אליפות אירופה בהתעמלות אמנותית. נבחרת ההתעמלות האמנותית רשמה הישגים חסרי תקדים - מדליות זהב, כסף וארד באליפות אירופה, מדליית כסף באליפות העולם, מדליות זהב וארד במשחקי אירופה בבאקו. אחרי הסערה בעקבות הדיווחים על כך שהמאמנת אירה ויגדורצ'יק בעטה לכאורה במתעמלת קטי לבינה, עלתה הנבחרת לגמר האולימפי בריו וסיימה במקום השישי.

 

בהתעמלות מכשירים אלכס שטילוב זכה במקום השלישי באליפות אירופה 2016, ובענף האקרובטיקה זכתה רביעיית הבנים בשלוש מדליות זהב באליפות אירופה ובמדליית כסף באליפות העולם.

 

פינס סיכם: "ההישגים הגיעו בעקבות שינוי ארגוני, בחירת צוות אימון ומתן תשתית כספית, ארגונית ואנושית לספורטאים שלנו. התקציב שלנו הוכפל ובנינו גם את דור העתיד בענפים השונים. מה שהעיב כמובן היה האירוע בנבחרת האמנותית וניסינו לטפל במוקש הזה בכפפות של משי וליצור מינימום נזק לנבחרת לקראת האולימפיאדה. אני שמח שכמות המדליות, המתעמלים וההישגים היו רבים ומפוארים והתעמלות הצליחה למתג את עצמה כענף מוביל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
אופיר פינס
צילום: אורן אהרוני
מומלצים