שתף קטע נבחר

מרפאת הכאב סגורה - כי אין מחליף לרופא

לפני שלושה חודשים נפצע הרופא היחיד שעבד במרפאה שאליה מגיעים אזרחים לקבל אישורים לקנאביס רפואי בשל הכאב הרב שממנו הם סובלים, אך בבית החולים לא מצליחים למצוא לו מחליף. "זה פשוט זלזול בציבור החולים", אומר מטופל. בית החולים: "נעשים מאמצים"

 

קנאביס רפואי. החולים נאלצים לנסוע לבתי חולים אחרים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
קנאביס רפואי. החולים נאלצים לנסוע לבתי חולים אחרים(צילום: AFP)

מרפאת הכאב בבית חולים 'ברזילי' באשקלון, שבין השאר מנפקת רישיונות לשימוש בקנאביס רפואי, סגורה כבר שלושה חודשים ואין בה קבלת קהל. הרופא היחיד שעבד במרפאה, ד"ר יורי שמאלביץ', נפצע בתאונת דרכים, מחלים בביתו ולא נמצא לו מחליף. החולים שסובלים מכאבים נאלצים להידפק על דלתות של מרפאות אחרות ברחבי הארץ ומתחננים לאספקת הסם שמסייע להם להתמודד עם הכאבים.

 

"אני סובל מכאבים כרוניים בעמוד השדרה כתוצאה ממחלת פוליו ואני משתמש שנים בקנאביס רפואי", סיפר ל-ynet המטופל מ', תושב קריית גת. "במשך חודשים נהגתי ללכת למרפאת הכאב בבית חולים ברזילי, אבל לאחרונה התברר לי שהרופא שמחדש לי את הרישיון נפגע בתאונת דרכים ואין לו מחליף. אני מתרוצץ בין בתי חולים בתקווה שיחדשו לי את הרישיון וייתנו לי מרשם, אבל הם לא מסכימים כי אני לא מטופל שלהם. אני סובל מכאבים קשים מאוד ורק בזכות הקנאביס הם נחלשים ומאפשרים לי לצאת לעבודה. בתקופה האחרונה אני סובל מאוד, אין לי מרשמים, ובכל פעם שאני מגיע למרפאת הכאב אני נתקל באותה תשובה - אין רופא מחליף".

 

אף שעברו כבר שלושה חודשים מאז שד"ר שמאלביץ' נפצע בתאונה, עד כה לא הצליחה הנהלת בית חולים ברזילי למצוא לו מחליף. כל החולים הזקוקים לשירותי מרפאת הכאב אינם מקבלים שירות ונאלצים לנסוע לבתי חולים אחרים בארץ, בתקווה ששם ימצאו אוזן קשבת וינופקו להם האישורים הנדרשים.

 

בית חולים ברזילי. "המטופלים סובלים יום-יום" (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
בית חולים ברזילי. "המטופלים סובלים יום-יום"(צילום: רועי עידן)

חבר הכנסת זוהר. ועדה בראשותו תדון באפליית תושבי הדרום (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
חבר הכנסת זוהר. ועדה בראשותו תדון באפליית תושבי הדרום(צילום: גיל יוחנן)
 

"זה פשוט זלזול בציבור החולים. איך יכול להיות שלא מוצאים רופא מחליף במשך כל כך הרבה זמן?", שואל מ'. "לדעתי זה רק כי הם לא רואים בזה חשיבות ופשוט מזלזלים בנו.

אם הם באמת היו רוצים לאתר רופא מחליף הם בוודאי היו פותרים את הבעיה בתוך זמן קצר מאוד. בפועל זה לא קורה ואנחנו, המטופלים שסובלים יום-יום, נאלצים למצוא מקומות אחרים, אם בכלל יקבלו אותנו".

 

ביום רביעי בשבוע הבא תדון הוועדה לצדק חלוקתי ולשוויון חברתי בראשות ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) באפליית תושבי הפריפריה בתחום הבריאות. בין השאר תדון הוועדה בפערים שנוצרו במיטות אשפוז, זמינות שירותי רפואה, זמני המתנה, מחסור בכוח אדם ומומחים, שירותי שיקום רפואי ועוד.

 

מבית חולים ברזילי נמסר כי הנושא מוכר ונעשים מאמצים לאתר רופא מחליף.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
בית חולים ברזילי
צילום: רועי עידן
מומלצים