שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  נדחה הדיון בצו המניעה נגד סגירת מפעל בז"ן בכרמל
  בית המשפט לעניינים מקומיים בחיפה דחה ב-10 ימים את הדיון בצו המניעה נגד צו הסגירה של מפעל כרמל אולפינים. מאות עובדי הקבוצה הפגינו מול קריית הממשלה בחיפה

  בית המשפט לעניינים מקומיים בחיפה דחה ב-10 ימים את הדיון בצו המניעה נגד צו הסגירה של מפעל כרמל אולפינים. הצו הוצא אתמול בבוקר על ידי עיריית חיפה, והפסקת העבודה תוכננה להיכנס לתוקף היום ב-6:00 - אולם בלילה איפשר בית המשפט את המשך הפעילות עד לדיון היום (ה') במעמד שני הצדדים.

   

  כתבות נוספות בערוץ הכלכלה הירוקה

   

   

  במקביל נמשך השימוע שעורך המשרד להגנת הסביבה לראשי חברת בתי הזיקוק, בעקבות החריגות שאירעו בתקופה האחרונה במתקני ובמפעלי הקבוצה. מאות עובדי כרמל אולפינים ובתי הזיקוק הפגינו מול קריית הממשלה בחיפה בעת השימוע, כשהם תוקפים את ראש העיר יונה יהב, קוראים לו להתפטר ו"לרכב על גמל". בשלטים שהחזיקו כתבו "נלחמים על הבית" וכן כי קבוצת בז"ן עומדת בתקנים המחמירים ביותר.

   

  העובדים התעמתו עם ח"כ יעל כהן פארן שהגיעה לשימוע, וקראו לעברה "שקרנית", כאשר דיברה על נתוני הזיהום.

   

  במקביל, התקיים כאמור בבית המשפט לעניינים מקומיים דיון בבקשה של המפעל לדחות את יישום צו הסגירה. עיריית חיפה השאירה את הנושא לשיקול דעתה של השופטת, ג'אדה בסול. השופטת קבעה כי בשל "התוצאות הדרסטיות והנזק שעלול להיגרם כתוצאה מיישום הצו", היא מקבלת את הבקשה לדחייה.

   

  הדיון נקבע ל-6 בנובמבר, בכוונה שעד לתאריך זה נציגי המשרד להגנת הסביבה יופיעו עם ממצאי השימוע שנערך היום, "כולי ציפייה כי יהיה בו כדי לסייע לבירור המחלוקת שבבסיס הבקשה", אמרה.

   

  מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "ראש העיר חיפה נחוש לטפל ביד קשה ובכל האמצעים העומדים לרשות העירייה בשרשרת התקלות במפעלים מזהמים במפרץ חיפה. החלטת בית המשפט לקבוע את הדיון כבר בשבוע הבא, הינה החלטה ראויה המעידה על דחיפות העניין.

   

  "אנו מצפים מהמשרד להגנת הסביבה להתייצב לדיון ולהתייחס לתקלות במידת החומרה הנדרשת וכזו המשתקפת מקביעתו האחרונה כי "כרמל אולפינים" הפר את תנאי היתר הפליטה הקבועים בחוק וסיכן את תושבי חיפה באופן בלתי סביר. אנו מאמינים כי יש לשנות את הכללים וקוראים לממשלת ישראל להביע תמיכה ללא סייג בדרישתנו לעצור את הפגיעה בסביבה ובתושבי חיפה".

   

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים