שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ביצים וחיתולים - על חיילת שהדריכה במאה שערים
  חרדים התקיפו חיילת שהדריכה סיור בירושלים. אביה הנסער כתב לנשיא: "עם כל הכבוד לחזון השבטים, איך אפשר לחיות עם אנשים שמתנהגים ככה?". ריבלין הצליח לרגש את האב בתשובתו

   


  תמר שדמי, חיילת בחיל חינוך שהגיעה בשבוע שעבר לסיור בשכונת מאה שערים עם קבוצת עולים חדשים מגרעין צבר, הותקפה בידי חרדים שהשליכו לעברה ביצים, בקבוקי מים וחיתולים חד פעמיים - כיוון שלבשה מדים. שדמי הזעיקה את המשטרה שחילצה אותה מהמקום.

   

  אביה, אלון שדמי, כתב עוד באותו יום פוסט בדף הפייסבוק של נשיא המדינה ראובן ריבלין ובו סיפר מה אירע לבתו. הוא התריע שעם כל הכבוד לחזון השבטים של הנשיא – הוא לא מבין כיצד אפשר לחיות עם אנשים שמתנהגים ככה: "היום נסעה הבת שלנו, תמר, לסיור בירושלים עם חניכיה מגרעין צבר. תמר היא מפקדת בחיל חינוך. אישה על מדים צעדה לתוך שכונת מאה שערים עם קבוצה של עולים חדשים, ויצאה בעור שיניה ובעזרת המשטרה לאחר שזרקו לעברה ביצים, בקבוקי מים, חיתולים חד פעמיים משומשים ואפילו ג'ריקן מים.. רק בגלל שהיא אישה על מדים. מקווה שהנשיא שלנו יודע איך נוכל לאחות את הקרעים האלה, את האמון המתפוגג בין השבטים בארץ הזו שלנו.. אמן. לתמר שלום".

  סמלת תמר שדמי ()
  סמלת תמר שדמי
  הנשיא ריבלין השיב לאב הנסער: "קראתי בצער על מעשה הנבלה כלפי בתך תמר. אף חייל או חיילת לובשי מדים אינם צריכים לסבול את ההשפלה שבתך ספגה. אף הורה לא יקבל תשובה המניחה את הדעת אחרי שהוא שמע מבתו, שאותה הוא שלח בגאווה לצבא, על אלימות כלפיה.

   

  "אבל אני נשאר מאמין ומקווה, כי אני יודע שאלה היוצאים מן הכלל שאינם מלמדים על הכלל. כנגד קומץ הקיצוניים פגשתי עשרות רבות של חרדים וחרדיות, מבוגרים כצעירים שבעבודתם היום-יומית בונים קשרי אמון אמיתיים בין מגזרים וחברות. אנשי חסד ועשייה שרואים רק את הטוב בכל אחד ובכל אחת. אני מאמין, כי מדי יום אני נחשף ליוזמות של אנשים טובים, אזרחי ישראל מכלל המגזרים, שמנסים בכל כוחם ליצור גשרים בין החברות. אני מאמין בגלל אנשים כמו בתך,

  שמשרתת בחיל החינוך ומנחילה ערכים נכונים וטובים לחניכי הגרעין. התחושה היא ודאי קשה, אך אסור לנו לתת לקיצונים ולקיצוניות מאף מגזר להכתיב את דרכנו ולהכתים את החברה כולה. אני מבקש ממך שגם אתה וגם תמר לא תפסיקו להאמין.

  שלך, רובי".

   

  שדמי השיב לנשיא: "התרגשתי לקרוא את דבריך. כמוך, אני מאמין בחיזוק הטוב, ומברך על כל פעולה מקרבת ומאחדת על פני מילים ומעשים מפרידים. בית הנשיא הוא בעיני הגורם המרכזי בממסד הציבורי שפועל לקירוב וחיזוק הקשר בין השבטים ואני מעריך זאת מאוד. תודה על תגובתך".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים