שתף קטע נבחר

במרחק נגיעה: טכנולוגיה מבוססת מחוות יד

האפשרות לנהל אפליקציות ומכשירים חכמים באמצעות תנועה של כף היד, הובילה לכך ש"ביקסי" שילש תוך זמן קצר מאוד את סכום היעד שלו בקיקסטארטר

העתיד כבר כאן: קמפיין מימון המונים באתר הפופולרי "קיקסטארטר" עומד להפוך פנטזיה עתידנית למציאות לא יקרה במיוחד, בעזרת מוצר חדש בשם "ביקסי", שמאפשר גישה וביצוע פעולות במכשירים חכמים באמצעות מחוות יד בלבד.

 

מדובר במעין משטח עגול, קטן ונייד - שקולט את תנועת היד באופנים שונים, ובהתאם לה מבצע פעולות במכשירים חכמים ובאפליקציות. כך, בסרטון הפרסומת של "ביקסי" אפשר לראות למשל פעולה של דפדוף בטאבלט, בזמן שהידיים עסוקות בלישת בצק, הגברת ווליום בע שמיעת מוסיקה במקלחת ופעולות נוספות שנעשות בעת רכיבה על אפניים או נהיגה ברכב.

 

"ביקסי" מבחינה את עצמה ממכשירים שמופעלים באמצות זיהוי קולי, ומדגישה את החסרונות הבולטים, בהם הבדלי שפה או מבטא וחוסר היכולת להתמודד עם רעשי רקע. הטכנולוגיה של "ביקסי" היא אינטואיטיבית לחלוטין, כך למשל הפעלת מכשירים תיעשה באמצעות תנועת ניפוף בכיוון השעון, ואילו כיבויים נגד כוון השעון. דפדוף או גלילה ייעשו באמצעות ניפוף למעלה או למטה, וכדי להגביר ולהנמיך את הווליום בסך הכל מגביהים את כף היד או מנמיכים אותה כלפי המכשיר. 

 

הטכנולוגיה הזו יעילה יותר ככל שיש יותר מכשירים חכמים בבית, והיא רלוונטית במיוחד לבתים חכמים - בהם מערכות תאורה, שמע ונעילה יכולות להישלט על ידי חיבור ל"ביקסי", באמצעות תנועת כף היד. גם שליטה במסרונים, שיחות ומוסיקה מהטלפון הנייד בעת נסיעה ברכב מתאפשרת עם "ביקסי". את הגאדג'ט הזה אפשר כבר להזמין בקיקסטארטר עבור 79 דולרים למכשיר. הפרויקט יינעל בתחילת חודש דצמבר, אולם כבר הספיק לשלש את סכום היעד של 25,000 דולרים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים