שתף קטע נבחר

בוטלה העצרת לזכר רבין. הרצוג: "נפעל לקיים אותה"

עקב היעדר תקציב הוחלט על ביטול העצרת בכיכר, שהייתה אמורה להיערך בשבת: "כתם על ההיסטוריה של מדינת ישראל". יו"ר המחנה הציוני: "ניקח על עצמנו קיום של עצרת חלופית"

 

 

העצרת לזכר ראש הממשלה רבין ז"ל בשנה שעברה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
העצרת לזכר ראש הממשלה רבין ז"ל בשנה שעברה(צילום: מוטי קמחי)

 

העצרת המרכזית לזכר ראש הממשלה שנרצח יצחק רבין לא תתקיים השנה, לראשונה זה 21 שנה. המארגנים ביקשו היום (א') לבטל את הבקשה לקיים בכיכר רבין את העצרת, שתוכננה להיערך בשבת הקרובה, בטענה להיעדר תקציב וחסויות.

 

תא"ל במיל' אסף אגמון, אחד המארגנים, הרחיב: "לקראת יום כיפור גיליתי שהשנה כנראה לא תהיה עצרת לציון רצח רבין, בשל היעדר גוף שמוכן ליטול על עצמו את האחריות לקיומה. לקחתי על עצמי לנסות לקיים את העצרת, כולל לגייס את התקציב הדרוש לקיומה. לצערנו, אנו נאלצים לבטל את העצרת המרכזית, לאחר שלא נמצאו מספיק תורמים שיממנו את כיסוי העלויות לקיומה. זה כתם בהיסטוריה של מדינת ישראל".

 

הכיכר במלאות 20 שנה לרצח (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הכיכר במלאות 20 שנה לרצח(צילום: רויטרס)

 

המפיק חמי סל היה מהמארגנים של כמה מהעצרות הקודמות לזכר רבין. לאחר הביטול אמר: "כמי שמלווה את העצרות השנתיות לזכר רבין ב-20 השנים האחרונות זה בלתי נתפס עבורי שהשנה לא תתקיים העצרת המסורתית בכיכר".

 

לדבריו, "דווקא עכשיו, לאור קולות השיסוי והפילוג שעולים בחברה הישראלית, היה ראוי שכולנו נגיע ונמלא את הכיכר. אנחנו רוצים להודות מעומק ליבנו לכל אותם תורמים שהתגייסו לעזור: למשטרת תל-אביב, לעיריית תל אביב-יפו ולשאר שירותי האבטחה ולכל מי שהתנדב לדבר ולהופיע בעצרת ולתרום לה".

   

בהודעה מטעם המארגנים נאמר כי "זו השנה הראשונה שכיכר רבין תישאר מיותמת, וזאת למרות התגייסותם של אנשים פרטיים שגילו לפני כמה שבועות כי לא קיים אף גוף הנוטל על עצמו השנה את קיום העצרת השנתית לזכר רבין. אנשים פרטיים אלה אף פנו לאישי ציבור ואמנים שהביעו נכונות לשאת דברים ולהופיע בעצרת בהתנדבות, והשיגו את כל האישורים הנדרשים מהמשטרה ומעיריית תל אביב".

 

יו"ר מפלגת העבודה, יצחק הרצוג, אמר כי במפלגה ייקחו על עצמם להרים עצרת חלופית לזכר רבין – בהתחשב בלו"ז ובתנאים הנדרשים: "תמיד הייתה העצרת באחריות גורמים פרטיים וחיצוניים, אבל לאור העובדה שמדובר בהירצחו של מנהיגנו, ראש מפלגת העבודה יצחק רבין ז"ל, אנו מתעקשים לקיים עצרת חלופית".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים