שתף קטע נבחר

עזר כנגדה. היועצת הכי קרובה שמרחיקה את קלינטון מהנשיאות

הומה אבדין, שמלווה את קלינטון יותר מ-20 שנה, לא יודעת איפה לקבור את עצמה מול שערוריות המין של בעלה בנפרד, חבר הקונגרס לשעבר אנתוני ווינר. כעת, תמונות זימה ששלח לקטינה מאיימות להכריע את הבחירות בארה"ב

 

 

הנשק הסודי של המועמדת הדמוקרטית או דווקא האיום הכי גדול על סיכוייה להיבחר לבית הלבן: במשך השנים הפכה הומה אבדין לא רק לעוזרת הצמודה והנאמנה של הילרי קלינטון, אלא לאחד האנשים הכי קרובים אליה, יד ימינה ואשת סודה. היא הייתה לצדה של קלינטון גם כשהיא הכירה את בעלה, אנתוני ווינר, האיש שלא הפסיק להביך אותה ולהסתבך בפרשיות מין - שעלולות כעת גם לעלות לקלינטון בנשיאות ארצות הברית.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

הסיפור של הומה אבדין ואנתוני ווינר מקבל ככל שחולפים הימים ממדים של טרגדיה יוונית. מצד אחד סיפור סינדרלה של העוזרת האישית של רעיית הנשיא, שהפכה לאישה הכי קרובה למועמדת לנשיאות ארצות הברית, רגע לפני שהיא נוגעת בתהילה ונכנסת לבית הלבן כנשיאה בעצמה. מצד שני, היא גם האישה שנשארה שנים לצד בעלה חבר הקונגרס למרות שורת הסתבכויות מביכות שלו, בהן שליחת תמונות זימה לנשים וקטינות, שהגיעו עד לחקירה פלילית - וגרמה לפתיחה מחדש של פרשת המיילים של קלינטון. בינתיים, קלינטון שומרת אמונים באופן מוחלט לעוזרת המסתורית שלה שלא נוהגת להתראיין בפומבי, אף על פי שהיא מסתבכת בגללה שוב ושוב, ואנתוני ווינר ממשיך להרוס לעצמו את החיים כמו גם לאשתו בנפרד ולמפלגה הדמוקרטית כולה.

 

הגברת הראשונה לשעבר לא מוכנה לזרוק את היועצת הכי קרובה לה. קלינטון ואבדין (צילום: AP) (צילום: AP)
הגברת הראשונה לשעבר לא מוכנה לזרוק את היועצת הכי קרובה לה. קלינטון ואבדין(צילום: AP)

היא לא רצתה לצאת איתו, אבל קלינטון שכנעה אותה. אבדין ובעלה וינר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
היא לא רצתה לצאת איתו, אבל קלינטון שכנעה אותה. אבדין ובעלה וינר(צילום: רויטרס)

תמונות הזימה של וינר מסבכות את המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ()
תמונות הזימה של וינר מסבכות את המועמדת הדמוקרטית לנשיאות

שלוש פעמים בשלוש השנים האחרונות הופיעו צילומי תקריב חושפניים של ווינר על שערי הטבלואידים, מילאו את תוכניות המלל בערוצי הכבלים וגררו את הילרי קלינטון לסיפור העסיסי שאין לה שום קשר אליו, למעט העובדה שהעוזרת הכי קרובה שלה נשואה לסוטה מין. עד עכשיו זה אולי רק עצבן את הקלינטונים ברמה האישית, אבל עכשיו זה עלול לעלות לקלינטון בנשיאות, והנאמנות שלה להומה תעמוד במבחן האולטימטיבי.

 

ביום שישי מצאו כמה מקורבים לקלינטון את האומץ לומר לה שהגיע הזמן להתרחק מאבדין. לא מעט אנשים בתוך המחנה של קלינטון לא אוהבים את הקרבה הזו בין המועמדת לנשיאות לבין האישה שהיא מחשיבה כמו בת שנייה וחושבים שהיא הייתה צריכה לזרוק מזמן. אבל גם אם יתברר כי אכן ההסתבכות עכשיו היא אשמת אבדין שלא ניקתה את המחשב שלה כמו שצריך, זה כנראה לא יגרום לקלינטון לנתק איתה קשר, בוודאי לא לפני הבחירות. “אנחנו לגמרי עומדים לצד הומה”, אמר ג’ון פודסטה, מנהל הקמפיין של קלינטון.

 

הקשר בין קלינטון לבין אבדין החל עוד בשנות ה-90 כשקלינטון הייתה הגברת הראשונה של ארה"ב ואבדין החלה לעבוד בלשכה שלה. הקליק ביניהן היה מיידי, ואבדין הלכה איתה מאז לכל מקום. ההיצמדות הזו לקלינטון הביאה את אבדין גם לזרועותיו הפתוחות והקטלניות של אנתוני ווינר. באוגוסט 2001, כשווינר היה חבר קונגרס צעיר, כריזמטי, עם פה גדול, הוא ניגש לאבדין, אז עוזרת של קלינטון בסנאט, וביקש ממנה לצאת לשתות. אבדין, שעמדה ליד הגברת הראשונה לשעבר, אמרה מיד "לא", אבל קלינטון קטעה אותה ואמרה "כמובן שאתם הצעירים צריכים לצאת". וכך נולד לו המשולש הקטלני שמאיים עכשיו לגמור לקלינטון את המרוץ לנשיאות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום AP
מלווה את קלינטון מאז שנות ה-90. הומה אבדין
צילום AP
מומלצים