שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אנחנו כבר כאן. אל תסגרו את רשות השידור
  לא ניתן לצוות קברנים פוליטי לטמון בעפר אותנו ואת היצירה שהקמנו בעמל חיים. הבחירה האחראית היא שימורה והעצמתה של רשות השידור

  לראות נבחרי עם משחקים בכלי השידור הציבורי, ברצונם שוברים, ברצונם מקימים – כמו לראות תסריט הזוי שלא היה עובר את מבחן ההפקה הראשוני. אני רוצה לומר להם, לאלה שעניינם שידור ציבורי שפוט: יש שידור ציבורי אמין ומקצועי בישראל והוא קיים ברשות השידור. ניתן, עדיין, לשמר ולייעל. חובה לעשות זאת.

   

  הוכחות: כשהם נתונים בטלטלה שהייתה מסוגלת לשבור רבים וטובים – עובדי רשות השידור ממשיכים גם בימים שבהם סימן שאלה אכזרי הוטל על עתידם לסקר, לשדר, לעשות עיתונות במיטבה.

   

  הם עשו זאת גם בימים שבהם הוכנסו בסד של ניהול כושל. הם עושים זאת ביתר שאת כאשר הניהול העכשווי תקין. לקחת את התשתית המקצועית שנבנתה לאורך שנים ולקרוא לה רקובה רק כדי להקים מסגרת שניירות העבודה הראשונים שלה עמומים במקרה הטוב – את זה יכול היה לעשות רק פוליטיקאי תאב כותרות שהנפיק לרשות תעודת פטירה בעודה בחיים, משדרת ובועטת.

   

  לוח השידורים של רשות השידור מוכן. לוח השידורים של התאגיד הוא הצהרת כוונות. רשות השידור היא עם קוד אתי מגובש, עם נוהלי עבודה וציוד מגובשים ועם מוכנות ברורה להתייעל – הבחירה האחראית היא שימורה והעצמתה של רשות השידור. עדיין לא מאוחר.

   

  אחרי שהסרנו את עטיפת השיווק הנאור כביכול, את ערימת המלל שהצמיד תאריכי תפוגה למאות עובדים שעבודתם העיתונאית הייתה מפעל חיים, אחרי שהתפכחנו משכרון החיסול בטענת "רקוב" או "פג תוקף" - אין מניעה לבנות עתה מסגרת רחבה ואיתנה של שידור ציבורי תוך שילוב וקליטת העובדים שחיפשו את עתידם "כאן" וגם עכשיו.

   

  לא, אין לי אשליות, פוליטיקאים ניסו וינסו גם בעתיד למשוך בחוטים, להניע כותרות לעברם. אם יש צוות שעבר טלטלה קיומית, שרד והמשיך ליצור, אם יש גרעין קשה שמסוגל לומר להם לא – זהו ציבור העיתונאים המהווה את חוט השידרה המקצועי והאמין של אנשי רשות השידור.

   

  אני יכול להביא כאן את כל סימני השאלה המרחפים מעל נתוני התאגיד. אני יכול לפרט רשימה ארוכה של פגמים ועיוותים בליהוק המזורז והמוטה לא אחת של מצבת כוח האדם. להציג את ערוות המספרים, לוחות הזמנים של הפקות על הנייר שלא יראו את אורות המצלמה.

   

  אך לא אעשה זאת כאן. אינני רוצה להיות חלק מן הניסיון האכזרי, הציני, לשסות עיתונאים החפצים למצוא את עתידם בתקשורת מקצועית אלה כנגד אלה.

   

  האמת שלנו ברשות השידור מדברת בעד עצמה בכל יום החל משעות יומן הבוקר: אנחנו כבר כאן. אנחנו אלה שהבאנו, מביאים וגם נביא את הקולות ואת העובדות כמות שהם.

   

  לא ניתן לצוות קברנים פוליטי או לפקידות זאת או אחרת לטמון אותנו בעפר. לא אותנו ולא ואת היצירה שהקמנו – ולא בתוך שנה או שנתיים – בעמל חיים. אני רואה התפכחות במערכת הפוליטית. רשות השידור חיה.

   

  מיקי קליין, יו"ר ועד עיתונות הפקה, ערוץ 1

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים