שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רוג'ר ווטרס ואמנים בריטיים לכימיקל ברדרס: "אל תופיעו בישראל"

  הוא מכה שוב: המוזיקאי רוג'ר ווטרס חתם על עצומה של הארגון הבריטי "אמנים למען פלסטין" וקרא ללהקת הכימיקל בראדרס לבטל את הופעתה בתל אביב. "האווירה ההיפסטרית של תל אביב היא בועה", כתב מנהיג פינק פלויד במכתב. "בבקשה אל תלכו לישראל"

  נראה שרוג'ר ווטרס לא נח לרגע, במאבקו העיקש (ויש האומרים - אובססיבי) למנוע מאמנים בינלאומיים להופיע בישראל. כעת הגיע תורם של הכימיקל בראדרס לקבל פנייה מאיש פינק פלויד, לקראת הופעתם החודש בישראל. והפעם בחר ווטרס להתייחס גם למה שהוא רואה כ"מסך עשן" תל אביבי שאינו מייצג את הלך הרוח הישראלי.

   

  כימיקל ברדרס. עכשיו תורם (Getty) (Getty)
  כימיקל ברדרס. עכשיו תורם(Getty)

  "האווירה ההיפסטרית של תל אביב היא בועה על פני שטח התנהלות ביטחונית שהביאה לגירושם של חצי מהילידים בפלסטינה ב-1948, ואין ל(ישראל) כל כוונה לתת לצאצאיהם לשוב חזרה", כתב המוזיקאי, במכתב מהארגון הבריטי "אמנים למען פלסטין".

   

  "אם תגיעו לתל אביב, הנוכחות שלכם תשמש את השלטונות הישראליים לשכנוע אזרחי המדינה כי הכל בסדר בעולם ולאף אחד לא באמת אכפת שהפלסטינים סובלים", הוסיף במכתב שהופנה לצמד האלקטרוני הבריטי, עליו חתם לצד עוד כ-7000 שמות נוספים. "בבקשה אל תלכו (לישראל)".

   

  ווטרס. חתם על עצומה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  ווטרס. חתם על עצומה(צילום: AFP)

  עוד נכתב בעצומה, אם כי לא על ידי ווטרס באופן ישיר, כי "ישראל מנצלת תרבות במטרה לטייח את ההפרות החמורות של החוק הבינלאומי במדינתם. כשאמנים בינלאומיים, דוגמת הכימיקל בראדרס, מופיעים באולמות תרבות ומוסדות, הם תורמים ליצירת מצג השווא לפיו ישראל היא מדינה 'נורמלית', בדיוק כמו כל מדינה אחרת." הכימיקל בראדרז יופיעו בישראל ב-12 בנובמבר בגני התערוכה בתל אביב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מרב יודילוביץ'
  רוג'ר ווטרס
  צילום: מרב יודילוביץ'
  לאתר ההטבות
  מומלצים