שתף קטע נבחר

לפיד על יוזמת נתניהו לסגירת התאגיד: "ככה לא מנהלים מדינה"

בפוסט שכתב בפייסבוק תקף יו"ר יש עתיד את רה"מ: "זורקים לפח 1.7 מיליארד שקל, מפטרים מאות אנשים, מתעלמים מכל הגורמים המקצועיים והכל סתם, כי בא למישהו"

יו"ר יש עתיד תוקף את ראש הממשלה שפועל לסגירת תאגיד השידור הציבורי : בפוסט שכתב ח"כ יאיר לפיד בפייסבוק הוא התייחס ליוזמת ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי "הבעיה הגדולה עם סגירת התאגיד היא שככה לא מנהלים מדינה. במחי יד, בלי שום הסבר הגיוני, זורקים לפח 1.7 מיליארד שקל, מפטרים מאות אנשים, מבטלים חוק שעבדו עליו שנתיים, מתעלמים מכל הגורמים המקצועיים. והכל סתם, כי בא למישהו".

לפיד. "התאגיד מוכן, אבל מישהו החליט שלא בא לו, סתם" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
לפיד. "התאגיד מוכן, אבל מישהו החליט שלא בא לו, סתם"(צילום: גיל יוחנן)

לפיד כתב כי "הקמת התאגיד היתה אחד הפרוייקטים הסבוכים של הממשלה הקודמת. קודם היתה ועדה מקצועית – ועדת לנדס – שטובי המומחים גוייסו אליה. הוועדה הגישה מסקנות. התחיל תהליך עבודה של צוות בין-משרדי. השר ארדן הוביל, צוות של האוצר ליווה את התהליך. העברנו החלטת ממשלה, ביטלנו את האגרה, החסכון השנתי הוא 370 מיליון שקל. משם החוק עבר לתהליך חקיקה בוועדת כנסת מיוחדת, בראשות ח"כ קארין אלהרר. עבדו על זה שם חודשים. השר ארדן נכח בכל הישיבות. אני מתקשה להיזכר בתהליך מסודר או קפדני יותר.ואז, שנתיים אחר כך, מישהו קם בבוקר על הצד הלא נכון והחליט לזרוק הכל לפח".

 

בפוסט שהעלה הזכיר יו"ר יש עתיד כי "טענתו של ראש הממשלה, במפגש עם עיתונאים, הייתה - 'החוק הזה חמק לי במהלך צוק איתן'. זו טענה מדאיגה. ההצבעה בממשלה על הקמת התאגיד היתה ב-4 למאי 2014. חודשיים לפני צוק איתן. נתניהו הכיר כבר אז היטב את המתווה, שכן גם השר ארדן וגם אני עידכנו אותו יותר מפעם אחת בכל הפרטים. 'הרפורמה היא חיונית', אמר אז נתניהו בישיבת הממשלה, "השידור הציבורי שאנחנו מייחסים לו חשיבות רבה יעבור רפורמה משמעותית שבסופו של דבר תחזק אותו מאוד.

 

"ואחר כך הצבענו. והתהליך יצא לדרך. ב-1 לינואר הקרוב אמור היה התאגיד להתחיל לשדר. הוא מוכן, אנשיו מוכנים. אבל אז מישהו החליט שלא בא לו. סתם", סיכם לפיד.

 

ביום שני, בפתיחת מושב הכנסת, התבטא נתניהו לראשונה בנושא מאז החלה הסערה סביב תאגיד השידור הציבורי. ראש הממשלה הצהיר כי יפעל לסגירת תאגיד השידור הציבורי "כאן", הנמצא בשלבי הקמה ואמור היה להתחיל לשדר בחודשים הקרובים. נתניהו הודיע על חזרה לאחור ושיקום רשות השידור - שעל סגירתה הוחלט לפני כשנה וחצי. "אנחנו נשקם את הרשות ונעשה זאת באחריות כספית", אמר נתניהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים