שתף קטע נבחר

ההימור המנצח בוטל? תבע את ה"ווינר"

המועצה להימורים בספורט פסלה ניחוש משום שהמשחק הוקדם בכמה דקות. אף שמדובר היה בכמה עשרות שקלים, ביהמ"ש קבע שהתביעה עקרונית

תביעה עקרונית על סכום פעוט: בית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב קבע לאחרונה שהמועצה להימורים בספורט תפצה מהמר שמילא טופס "ווינר", אולם הזכייה שלו בוטלה משום שאחד המשחקים הוקדם ללא ידיעתו, והטופס נשלח לאחר שריקת הפתיחה. המועצה תשלם לו 900 שקל, שאותם תרם לבית כנסת בגבעתיים.

 

עדכון מ-5 בדצמבר 2016: בעקבות ערעור שהגיש הטוטו הסכימו הצדדים שפסק הדין יבוטל, והמועצה להסדר הימורים בספורט תשלם ישירות את 900 השקלים בית הכנסת.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

התובע מילא טופס "ווינר" שבו הימר על תוצאות שלושה משחקי כדורגל. עם בירור התוצאות הוא הבין שמגיעים לו כספי זכייה בסכום של 54 שקל, אך הופתע לגלות שבפועל שולמו לו 20 שקל בלבד. בירור שביצע העלה שאחד המשחקים שעליהם הימר נכונה בוטל, מכיוון שהחל בפועל שלוש דקות לפני שליחת הטופס.

 

הוא פנה למועצה להסדר ההימורים בספורט, האחראית על הטפסים, וטען שמשום שאפשרה לו להגיש את הטופס, יש להתייחס להימור שלו כ"כשר למהדרין". אלא שהמועצה סירבה בנימוק שניחושים בתחרות שכבר החלה דינם להתבטל.

 

בעקבות המחלוקת הגיש המהמר תביעה שבה טען כי חרף הסכום הפעוט מדובר בסוגיה עקרונית, וביקש שכל סכום שייפסק ייזקף לזכות בית הכנסת "אוהל משה" בגבעתיים. הוא הוסיף שהנתבעת נוקטת התנהגות כוחנית ומזלזלת, וכי עליה לשאת בתשלום ההפרש.

 

נציג המועצה להימורים טען מנגד שאין מקום להאשים אותה בכך שההתאחדות לכדורגל החליטה להקדים את המשחק מטעמיה.

 

השופט מנחם (מריו) קליין הזכיר את תפקידה הציבורי החשוב של המועצה – האחראית על הסדרת ההימורים בספורט באופן ממלכתי ומניעת חדירת גורמים עבריינים לתחום. הוא הסביר שמעמד זה מחייב אותה לנהוג בזהירות רבה כלפי ציבור המהמרים. כך למשל, ציין, היא חייבת ליצור מצג אמין לגבי זמני המשחקים ויחסי ההימורים, המשפיעים על הדרך שבה הצרכנים מהמרים על כספם.

 

נקבע שמאחר שהאחראית על הקדמת המשחק היא ההתאחדות לכדורגל, הנהנית מתקציבים המועברים לה מהמועצה, על המועצה לדרוש דיווח מיידי על ביטול או הקדמת משחקים, כדי לחסום מבעוד מועד את האפשרות להמר עליהם.

 

השופט קליין התייחס למצב שבו מהמרים מתפנים מעיסוקיהם כדי לעקוב אחרי משחק שעליו הימרו מבלי שנחסמו על ידי מחשבי המועצה, ללא ידיעה שהוא למעשה הוקדם ואינו נכלל בהימור, ובכך מבזבזים את זמנם לשווא.

 

"יש לצפות מהנתבעת, בהיותה גוף סטטוטורי, להיות זו שמסנכרנת את זמני המשחק מול המחשב – ולמנוע הגשת טפסי סרק", כתב השופט בפסק דינו, והדגיש כי המשחק שהוקדם נערך בישראל, ולא במדינה מרוחקת עמה קיים קושי להתעדכן.

 

משכך התקבלה התביעה ומועצת ההימורים חויבה לשלם 900 שקלים, שייזקפו לפקודת בית הכנסת.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים