שתף קטע נבחר

מטען ובלון גז: הרשות סיכלה פיגוע נגד צה"ל

מטען נפץ שחובר לבלון גז במשקל 12 ק"ג הוצמד לצד הפלסטיני של מחסום בחברון. מידע מודיעיני שקיבלו מנגנוני הביטחון הפלסטיניים הביא לסיכול הפיגוע. צה"ל פוצץ את המטען רב העוצמה ביום שישי בלילה

 

 

הרשות הפלסטינית סיכלה בסוף השבוע פיגוע גדול ומתוחכם נגד כוח צה"ל בחברון, באמצעות מנגנוני הביטחון הפלסטיניים. כך נודע ל-ynet. הפיגוע אמור היה להתבצע בעמדת ''חסם שוטר'' שמאיישים חיילי צה"ל. העמדה חוצצת בין החלק הפלסטיני של חברון לבין החלק הישראלי שלה.

 

מקור ביטחוני פלסטיני מסר ל-ynet כי מטען נפץ שחובר לבלון גז במשקל 12 ק"ג הוצמד לצד הפלסטיני של המחסום. ביום שישי התקבל במנגנונים מידע מודיעיני על הטמנת המטען וכן פרטים על הפלסטיני שביצע זאת. תוך זמן קצר יחסית הצליח כוח של המודיעין הכללי הפלסטיני לעצור את המחבל.

 


פיצוץ מבוקר בעמדת "חסם שוטר" ()
פיצוץ מבוקר בעמדת "חסם שוטר"

המקור ציין כי בחקירתו אמר המחבל שהתכוון להגיע אל העמדה, להשליך אל עבר החיילים בקבוק תבערה ולברוח לשטח הפלסטיני כדי שהחיילים יתחילו לדלוק אחריו. המחבל התכוון להפעיל את המטען באמצעות שלט רחוק או טלפון סלולרי ברגע שהחיילים יגיעו לקצה העמדה – שאליה הוצמד המטען במטרה להגיע למספר נפגעים מרבי.

 

על פי המקור, המחבל שנעצר מתגורר באזור קלקיליה אך הוא לא פירט אם ארגון כלשהו עומד מאחורי ניסיון הפיגוע. גורם פלסטיני אחר אמר ל-ynet כי מקור החוליה ובסיסה נמצאים בחו"ל אך הוא לא ידע לפרט אם מדובר בירדן או במדינה אחרת.

 

בעקבות המידע המודיעיני ותפיסת המחבל, העבירו המנגנונים את המידע לצה"ל וחבלנים ישראלים פוצצו את המטען ביום שישי בערב. פלסטינים שמתגוררים באזור תיעדו את פיצוץ המטען, ומעוצמתו הרבה ניתן להבין את פוטנציאל הפגיעה של המטען הגדול, ואת משמעות הסיכול. 

 

ביום שישי בלילה פשטו כוחות גדולים של צה"ל על שכונת באב זאוויה שצמודה לעמדה, על בסיס מידע שלפיו משכונה זו הגיע המחבל שהצמיד את המטען לעמדה. החיילים החרימו מחשבים של מצלמות אבטחה, ככל הנראה כדי להתחקות אחר צעדיו של המחבל ואחר דרך פעולתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיצוץ מבוקר של המטען בעמדה
מומלצים