שתף קטע נבחר

עדיין לא חוזרת ללשכה: פיירברג נחקרת שוב

יממה לפני סיום תקופת הרחקתה מהעירייה, זומנה ראש העיר נתניה לחקירה נוספת. בכוונת המשטרה להאריך את משך הרחקתה מלשכתה

 

מרים פיירברג (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
מרים פיירברג(צילום: אלכס קולומויסקי)

ראש עיריית נתניה עדיין לא חוזרת ללשכה: יממה לפני תום תקופת הרחקתה מהעירייה, זומנה היום (א') מרים פיירברג לחקירה נוספת. המשטרה מבקשת להאריך את משך הרחקתה מהעירייה, והדיון בבקשה ייערך ביום חמישי הקרוב.

 

נגד פיירברג מתנהלת זה כמה שבועות חקירה על ידי יחידת להב 433 במשטרה. היא חשודה בקבלת שוחד וטובות הנאה ובהונאה. החוקרים חושדים שהיא קיבלה את הכסף ואת ההטבות בתמורה להענקת אישורי בנייה לקבלנים שלא כדין. במהלך החקירה הייתה פיירברג עצורה במשך שבעה ימים. כן הוצא צו האוסר עליה להתקרב לבניין העירייה במשך 41 ימים.

 

פיירברג נחקרה באזהרה ביחידת להב 433 גם על מלון קוראל בעיר, אחד המתחמים היקרים בנתניה. על פי הדיווחים היא רכשה בו שותפות בדירה, אבל לפי החשד הסתתרה מאחורי עורך דין שרכש בפועל את הנכס. לדבריה, הסיבה לשימוש בו הייתה דווקא כדי להסתיר מהיזם את הקשר שלה כדי שלא יידע ויבקש לסייע לה, או לחלופין יבקש את עזרתה. 

 

שופט שדן לפני כחודשיים בהארכת מעצרה פסק: "מחומר החקירה שהוצג לעיוני עולה תמונה לא פשוטה לפיה כמה גורמים בכירים בתוך עיריית נתניה במרכזה חשודה ראש העיר חברו לגורמי הון להשבחת קרקעות, טובות הנאה וקידום פרויקטים. טובות ההנאה נאמדות במיליוני שקלים".

 

מחר תוקפו של הצו היה אמור לפוג, ופיירברג התכוונה לחזור ללשכה ולהמשיך לנהל את ענייני העיר, אף שהחקירה נגדה עדיין נמשכת. אבל בעקבות החקירה הנוספת, ובקשתה של המשטרה להאריך את משך ההרחקה, לא ברור מתי תחזור פיירברג לעירייה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
מרים פיירברג
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים