שתף קטע נבחר

היציע הווירטואלי
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ויגדורצ'יק: "אין מתאבדות שיעיות כמוני"
  מאמנת נבחרת ההתעמלות האמנותית לשעבר סיפרה בכנס בנושא קידום נשים בספורט: "הדבר הכי נורא זה המשפחות, זה אסון כשהם מתערבים ואני נלחמת בלי לדעת שמתעמלות יעברו תוך רגע לאגודה אחרת"
  אירה ויגדורצ'יק שוב סיפקה ציטוט עסיסי. מאמנת נבחרת ההתעמלות האמנותית לשעבר השתתפה היום (ד') בכנס בנושא "קידום נשים בספורט" שארגנה התאחדות "אילת", בשיתוף הפרויקט הלאומי "אתנה". לכנס שנערך במועדון "הכוכב השמיני" בהרצליה הגיעו מאות מאמנות וספורטאיות בעבר ובהווה.

   

  בין המרצות היתה גם ויגדורצ'יק, שסיפרה על הכשרת ספורטאיות: "לא ניתן להיות מאמן הישגי בלי רצון של המדינה לפתח. לא מספיק לדעת לאמן בלי הבמה שהמדינה נותנת לך. אנחנו צריכים להכשיר ספורטאים הישגיים, שלא יתרגל להתחיל מחוגים. המוח והתפיסה מתחיל מגיל צעיר והכמות לא תעבור לאיכות.

   

  "לא נותנים להיכנס לבתי ספר לאתר ספורטאים". ויגדורצ'יק בכנס (צילום: אורן אהרוני)
  "לא נותנים להיכנס לבתי ספר לאתר ספורטאים". ויגדורצ'יק בכנס(צילום: אורן אהרוני)

   

  "לא נותנים להיכנס לבתי הספר לאתר ספורטאים ולכן אני עוברת גן גן, או בשערי בתי ספר בחוץ עם חישוקים כדי לצוד אותן ולהביא אותן. ואז מתחילות

  הבעיות של הסיטואציה של אולם ואז אימונים של המון שעות, אבל אחר כך ההנאה מההישג גדולה".

   

  ויגדורצ'יק הוסיפה: "אין בארץ שום מעמד למאמן. רואים מה קורה כאן במשחקי כדור. לא מכשירים מאמנים, מלמדים אותם רק טקטיקה ולא נותנים לו ידע כדי לגדל ספורטאי הישגי, אלה רק לנצח ולסמן 'ווי' כדי שלא יפטרו אותו. הדבר הכי נורא זה משפחות, זה האסון הכי גדול כשהם מתערבים. אין הרבה מתאבדות שיעיות כמוני. אני נלחמת, יושבת 10 שעות בלי לדעת שתוך רגע אולי יעברו הספורטאיות לאגודה אחרת.

   

  "הגיעו אלי מתעמלות שבחרתי, הכי טובות במדינה, אבל לא קיבלו הכשרה הישגית מגיל אפס והן שרדו רק בגלל האופי שלהן ולא יכלו להתמודד עם כאב, כי לא גידלו אותן ככה. חלק מהזמן אתה מבזבז כדי ללמד ספורטאי להיות הישגי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ויגדורצ'יק: "אין מתאבדות שיעיות כמוני""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים