שתף קטע נבחר

ביהמ"ש אישר לאורתם לחזור לבנות בת"א

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר את בקשת נאמני חברת הבנייה להשלים את פרויקט אסותא וילג' בתל אביב שגיבשה קבוצת רכישה בעיר. לאחרונה אושרה גם בקשת החברה לחזור לעבודה על פרויקטים בחריש

חברת הבנייה אורתם סהר חוזרת לבנות פרויקט נוסף, הפעם בתל-אביב. נשיא בית המשפט המחוזי בתל-אביב, השופט איתן אורנשטיין, אישר היום (ו') בקשה דחופה שהגישו נאמני החברה, עוה"ד שאול ברגרזון ורו"ח יזהר קנה, להתקשרות עבור המשך עסקה משותפת עם חברת אלקטרה בנייה, לצורך השלמת פרויקט אסותא וילג' בתל-אביב.

 

עוד על חברת אורתם סהר בערוץ הנדל"ן :

הקבלנים: זו הסיבה לקריסת חברות הבנייה

ביהמ"ש אישר לאורתם סהר לעבוד בחריש

ביהמ"ש אישר לשלם שכר לעובדי אורתם סהר

 

מדובר בפרויקט יוקרה ברחוב ז'בוטינסקי בשכונת הצפון בתל-אביב, שיכלול שני מגדלים בשטח של 8.5 דונם עם 26 קומות ו-155 דירות, לצד שני מבנים לשימור בני שלוש קומות כל אחד, גן ילדים ומפלס חניה. המגדלים מוקמים על חורבות בית החולים אסותא הישן שעבר לשכונת רמת החייל. כפי שפורסם בעבר, את הפרויקט גיבשה קבוצת רכישה של חברת העיר החדשה, שבה חברים, בין היתר, שר הביטחון לשעבר אהוד ברק, מנכ"לית בנק לאומי לשעבר גליה מאור, מנכ"ל בנק מזרחי-טפחות לשעבר אלי יונס ואחרים.

הדמיה קודמת של פרויקט אסותא וילג' ()
הדמיה קודמת של פרויקט אסותא וילג'

נזכיר כי לפני שבוע אישר בית המשפט לחברה, שנקלעה לחובות של כמעט מיליארד שקל, לחזור לעבוד בשני בפרויקטים למגורים בחריש שיזמה חברת רייסדור: פרויקט בלו, שבו נמסרו 92 מתוך 129 יחידות דיור; ופרויקט אורנג', שבו נבנות 127 דירות ונמצא חודשים ספורים לפני אכלוס.

 

לפי ההסכם שהוגש על ידי נאמני אורתם סהר בבקשה הקודמת, רייסדור תעביר כספים לחשבון ייעודי עבור ההוצאות הישירות של הקמת הפרויקט בתחילת כל חודש, וחשבון זה לא יהיה בגירעון. בשלב ראשון תעביר רייסדור מקדמה של 1.2 מיליון שקל עבור שני הפרויקטים וכן 225 אלף שקל לנאמנים כנגד צ'ק שבוטל.

 

הבקשה שהגישה אורתם סהר להקפאת הליכים הציגה את מצבה. לפי הבקשה, אורתם סהר והחברות-הבנות חייבות ‭300-כ‬ מיליון שקל למחזיקי האג"ח, ‭216-כ‬ מיליון לספקים ולקבלני משנה, כ-22 מיליון שקל לרשויות ועובדים וכן כ-413‬ מיליון כערבויות פיננסיות, ביצוע וחוק מכר. לקבוצה פרויקטים בשלבי תכנון, ביצוע, מסירות מפתח ועתודות קרקע, בהיקף כולל של כ-5,500‬ דירות, וכן פרויקטים בשלבי ייזום, לרוב בשיתוף צדדים שלישיים. עד כה הייתה מעורבת בהקמה של למעלה מ-10,000 יחידות דיור ברחבי הארץ, לצד מיזמי תשתיות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוראל כהן
אמיר נחום, מנכ"ל חברת אורתם סהר
צילום: אוראל כהן
מומלצים