שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אנשי קולנוע מוחים נגד הענקת הפרס למשה איבגי בפסטיבל חיפה

  במכתב שנשלח להנהלת הפסטיבל, דורשים שחקנים ויוצרים התנצלות על הבחירה במשה איבגי לשחקן הטוב ביותר - בעקבות החשדות בהטרדות מיניות

  זכייתו של משה איבגי בפסטיבל הקולנוע בחיפה מוסיפה לעורר הדים: יותר ממאה אנשי קולנוע חתמו על מכתב המוחה על זכייתו בתואר השחקן הטוב ביותר בשל החשדות להטרדות מיניות. 

   

  "ההבחנה שהנהלת הפסטיבל עשתה במקרה של משה איבגי בין כישוריו האמנותיים של השחקן לבין העבירות המיניות שאותו שחקן ביצע לכאורה, היא הבחנה פסולה", נכתב במכתב שנשלח למנהלת הפסטיבל בחיפה, פנינה בלייר.

   

  במכתב, שבין היתר חתומים עליו דפני ליף, אסי לוי, שרית וינו אלעד ולירן עצמור, כותבים יוצרים ושחקנים כי הם רואים בחומרה את ההתנהלות הפסטיבל: "עושה רושם שהנהלת הפסטיבל לא השכילה להפנים שמתן פרס לאדם החשוד בהטרדות מיניות מנרמל אלימות מינית של גברים כלפי נשים". 

   

  עוד כתבו כי הם "דורשים התנצלות בהירה על מחדל זה והכרזה על הפנמת לקחים על מנת שמקרה זה לא יחזור שנית".

   

  זכייתו של משה איבגי יחד עם נורמן עיסא בפרס השחקן הטוב ביותר על משחקו בסרט "מלחמת 90 הדקות", עוררה סערה לאחר הפסטיבל בעקבות החשדות בעבירות של מעשה מגונה והטרדה מינית של שלוש נשים שעבדו עמו.

   

  ממנהלת הפסטיבל, פנינה בלייר, התקבל היום (ב') מכתב פומבי בו היא שוטחת את עמדתה כמי שעודת בראש הפסטיבל: "הזדהותי העמוקה נתונה לכל אשה אשר חוותה אי פעם, כל סוג של הטרדה על רקע מיני". בנוסף, כתבה כי היא "מקווה כי רשויות אכיפת החוק, ימצו את הדין עם כל מי שמורשע בעבירה זו. אני יודעת שגם צוות השופטים מזדהה לחלוטין עם עמדה זו".

   

  בלייר עוד הוסיפה בתגובתה כי "לצד הזדהות עמוקה עם המאבק בהטרדות מיניות, קיימים מאבקים חשובים נוספים: המאבק על חופש היצירה האמנות והביטוי הוא אחד מהמאבקים החשובים. חופש היצירה האמנות והביטוי אכן צריכים להיות משוחררים ונקיים מכל שיקול אחר זולת שיקולים אמנותיים ומקצועיים".

   

   

   

   

  מהשחקן משה איבגי טרם נמסרה תגובה למכתב יוצרי הקולנוע.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גלית רוזן
  משה איבגי בפסטיבל
  צילום: גלית רוזן
  לאתר ההטבות
  מומלצים