שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "מודה לך על הצניעות והמוזיקה - פעם אחת אחרונה": בנו של לאונרד כהן נפרד

  בנו של לאונרד כהן, המוזיקאי אדם כהן שהיה שותפו להפקת אלבומו האחרון, הגיב למות אביו במכתב פרידה מרגש. "הוא היה ג'נטלמן של פעם שלימד אותי לאהוב", כתב, "אני מודה לו על המוזיקה, ועל הזכות ליצור איתו"

   

  "רוצה להודות לו על כל כך הרבה דברים". אדם כהן עם אביו לאונרד, ובנו שלו ()
  "רוצה להודות לו על כל כך הרבה דברים". אדם כהן עם אביו לאונרד, ובנו שלו
   

  "משפחתו של לאונרד כהן, גדול בעלי החזון והמהפכנים המוזיקליים שהלך לעולמו, מבקשת מהציבור לכבד את פרטיותה בעודה מתאבלת", כך נכתב בסוף השבוע בהודעה מטעם חברת התקליטים "סוני מיוזיק קנדה", שבישרה על מותו של הענק המוזיקלי, לאונרד כהן. אמש (א'), לראשונה מאז שאישר כי אביו נפטר ונקבר בטקס יהודי כבר בתחילת השבוע, הגיב בנו של כהן בהרחבה למות אביו, במכתב פרידה מרגש שפרסם בחשבון האינסטגרם שלו.

   

  "אחותי ואני קברנו את אבינו במונטריאול, בנוכחות קרובי משפחה ספורים וקומץ חברים ותיקים", כתב המוזיקאי אדם כהן, שהיה אמון על הפקת אלבומו האחרון של אביו "You Want it Darker" שיצא לפני פחות מחודש, ואף הופיע ב-2011 בישראל. "הוא נטמן באדמה בארון עץ אורן פשוט לצד אביו ואמו, בדיוק כפי שביקש. בעודי כותב את המילים האלו אני נזכר בצניעות הגדולה ובהגינות שניכרו בו, באלגנטיות הנגישה שלו, הכריזמה שלו שלא חטאה ביהירות, הג'נטלמן מפעם שהיה ועבודתו הנשגבת, שיצר בשתי ידיים.

   

  My sister and I just buried my father in Montreal. With only immediate family and a few lifelong friends present, he was lowered into the ground in an unadorned pine box, next to his mother and father. Exactly as he’d asked. As I write this I’m thinking of my father’s unique blend of self-deprecation and dignity, his approachable elegance, his charisma without audacity, his old-world gentlemanliness and the hand-forged tower of his work. There’s so much I wish I could thank him for, just one last time. I’d thank him for the comfort he always provided, for the wisdom he dispensed, for the marathon conversations, for his dazzling wit and humor. I’d thank him for giving me, and teaching me to love Montreal and Greece. And I’d thank him for music; first for his music which seduced me as a boy, then for his encouragement of my own music, and finally for the privilege of being able to make music with him. Thank you for your kind messages, for the outpouring of sympathy and for your love of my father.

  A photo posted by ���� (@commandercohen) on

   

  "יש כל כך הרבה דברים שאני רוצה להודות לו עליהם, פעם אחת אחרונה. אני מודה לו על הנינוחות שהשרה עליי מאז ומעולם, על החוכמה שנסך עליי, על השיחות המרתוניות, על שנינותו המהממת וחוש ההומור. אני מודה לו על שנתן לי, ועל שלימד אותי לאהוב את מונטריאול ואת יוון.

   

  "אני מודה לו על המוזיקה; תחילה על המוזיקה שלו שמשכה אותי לתוכה עוד כשהייתי ילד קטן, אחר כך על שעודד אותי ליצור מוזיקה משלי, ולבסוף - על הזכות ליצור מוזיקה יחד איתו. תודה לכולכם על המילים היפות, על החיבה שהרעפתם ועל אהבתכם לאבי".

   

  שלושה דורות של כהנים. אדם, בנו הקטן וסבא לאונרד (צילום: מתוך פייסבוק, Adam Cohen) (צילום: מתוך פייסבוק, Adam Cohen)
  שלושה דורות של כהנים. אדם, בנו הקטן וסבא לאונרד(צילום: מתוך פייסבוק, Adam Cohen)

  לאונרד ואדם. הכריכה האחורית של אלבומו האחרון של אדם כהן ()
  לאונרד ואדם. הכריכה האחורית של אלבומו האחרון של אדם כהן

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מתוך פייסבוק, Adam Cohen
  לאונרד כהן (משמאל), נכדו ובנו אדם
  צילום: מתוך פייסבוק, Adam Cohen
  לאתר ההטבות
  מומלצים