שתף קטע נבחר

חשד למרמה וגניבה בעיריית שדרות ובמועצה הדתית בעיר

בתום חקירה סמויה וממושכת, עיכבה המשטרה לחקירה ארבעה בני אדם, בהם סגן ראש העיר, ראש המועצה הדתית ועוזרו, בחשד כי היו מעורבים בפרשת מרמה

 

 

המשטרה עיכבה הבוקר (יום ב') לחקירה שלושה בעלי תפקידים בעיריית שדרות, בהם סגן ראש העיר וראשי המועצה הדתית, בגין חשד למעורבות בפרשה שכוללת חשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי עובד ציבור, מרמה והפרת אמונים.

 

בית משפט השלום בבאר שבע האריך עד ליום חמישי את מעצרו של ראש המועצה הדתית, הרב אורן מלכה, אז ישוחרר למעצר בית של שבוע. הרב מלכה נעצר בחשד לגניבה בידי עובד ציבור במסגרת כהונתו כראש המועצה הדתית. גם מעצרו של עוזרו, דודו אביטן, הוארך עד ליום חמישי ואחריו ישוחרר למעצר בית של שבוע. 

 

מהחקירה, שניהלו באופן סמוי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה עלה חשד כי כמה מהחשודים יצרו מצגי שווא, וביצעו דיווח כוזב על שירותים ואירועים שניתנו על ידם אף שבפועל אירועים אלה לא התקיימו.

 

סגן ראש העיר אנטולי נחשונוב ישהה אף הוא במעצר עד יום חמישי, נוכח החשדות שעלו נגדו בדבר ביצוע עבירות תוך ניצול מרות ואיומים, קבלת דבר במרמה ושיבוש חקירה, הלבנת הון, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים. 

עיריית שדרות, הבוקר (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
עיריית שדרות, הבוקר(צילום: בראל אפרים)

עיריית שדרות (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
עיריית שדרות(צילום: בראל אפרים)
 

עוד עלה חשד של גביית יתר בעבור שירותים ואירועים במגוון תחומים בהקשר לפעילות קליטה ושירותי דת. הבוקר ערכה המשטרה חיפושים בבתיהם של ארבעת החשודים. בנוסף, עורכת המשטרה חיפושים גם בבניין העירייה ובמשרדי המועצה הדתית בעיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
עיריית שדרות, הבוקר
צילום: בראל אפרים
מומלצים