שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סטרשנוב נשיא ביה"ד העליון של ההתאחדות: "מקבל את התפקיד במלוא הענווה"
  חברי נשיאות בית הדין העליון של ההתאחדות בחרו בשופט בדימוס במקומו של אורי גורן. עופר עיני: "אין ספק כי הוא יידע להשיא תרומה משמעותית בתפקידו לעולם המשפט, לעולם הכדורגל ולספורט בכלל"

  חברי נשיאות בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל בחרו הערב (ד') בשופט בדימוס אמנון סטרשנוב לנשיא בית הדין העליון במקומו של השופט בדימוס אורי גורן.

   

  כפי שפורסם לראשונה ב-ynet הצליח גורן, שמסיים את תפקידו בסוף החודש הבא, לשכנע את שאר חברי בית הדין לבחור בסטרשנוב - הזכור בעיקר בשל הוועדה שבראשה עמד לפני 14 שנים לבדיקת מצב הענף. המלצותיו לשיפור ושינוי מבנה הכדורגל בארץ שימשו ועדות אחרות שהוקמו בשנים האחרונות.

   

  נשיא בית הדין היוצא, השופט בדימוס אורי גורן (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  נשיא בית הדין היוצא, השופט בדימוס אורי גורן(צילום: אורן אהרוני)

   

  גורן: "הרומן שלי עם בית הדין העליון החל לפני יותר מארבע שנים, כאשר ההתאחדות היתה במשבר ציבורי עמוק ופנתה אלי. נעניתי לבקשה והתחלתי בחריש עמוק, שכלל עדכון תקנונים ואיוש חברי בית הדין. עומק הדיונים בבית הדין העליון, ההשקעה של הדיינים וההבנה כי העיניים נשואות למוסד מחייבים אותנו לעמוד ברף הגבוה ביותר, וכך היה. אני מבקש להודות לכל אחד ואחת מהדיינים שתרמו ממרצם, מחכמתם ומכישוריהם לטובת המערכת המשפטית, ומשוכנע כי גם אהבתם למשחק הכדורגל סייעה בכך".

   

  "אני מלא סיפוק וגאה במערכת הקיימת, ביושרה שלה, ביכולותיה ובחיפוש הבלתי מתפשר אחר הצדק", הוסיף גורן. "בית הדין נהנה מעצמאות מלאה בהחלטותיו ומעולם לא ניסה לרצות בעל תפקיד או ציבור כזה או אחר. אני משוכנע כי כך יהיה גם בעתיד ומאחל לשופט בדימוס אמנון סטרשנוב הצלחה. אני מכיר אותו שנים ארוכות ואין לי ספק כי יש לו את הכישורים להצליח באתגר הגדול".

   

  סטרשנוב בדיון בכנסת על אלימות בכדורגל ב-2012 (צילום: חיים צח) (צילום: חיים צח)
  סטרשנוב בדיון בכנסת על אלימות בכדורגל ב-2012(צילום: חיים צח)

   

  יו"ר ההתאחדות, עופר עיני, הוסיף: "הכרתי את כבוד הנשיא אורי גורן עם כניסתי לתפקיד יו"ר ההתאחדות והכימיה האישית בינינו היתה מהירה וגדולה. אורי הגיע להתאחדות לפני כארבע

   שנים בתקופה לא פשוטה, ייצב את המערכת והוביל אותה קדימה הודות לפסקי דין ייחודיים, איוש הדיינים באנשים ובנשים הטובים ביותר, ומעל הכל הודות לחתירה בלתי מתפשרת לצדק. עבורי, המערכת המשפטית היא החשובה ביותר ואפעל לבצר את מעמדה ואת עצמאותה. אני יודע שהצדק תמיד עומד לנגד הדיינים וברור כי כבוד השופט גורן היה עמוד האש ההולך לפני המחנה. אני סמוך ובטוח שהמערכת תמשיך לפרוח ולשגשג בהובלת השופט בדימוס אמנון סטרשנוב ומאחל לו הצלחה. אין ספק כי הוא יידע להשיא תרומה משמעותית בתפקידו לעולם המשפט, לעולם הכדורגל ולספורט בכלל".

   

  סטרשנוב, הנשיא הנכנס, סיכם: "אני מודה לחברי ולחברות מליאת בית הדין העליון על הבחירה בי, ומקבל את התפקיד במלוא הענווה ומתוך הכרה בחשיבותו הגדולה. העשייה הפורייה ועתירת המחשבה של המערכת המשפטית בהנהגתו של אורי גורן, נשיא בית המשפט המחוזי בדימוס, מחייבת אותי ותנחה אותי. מעמדו של בית הדין ומעמדה של המערכת המשפטית ימשיכו להיות בראש מעיינינו לטובת הצדק, רוח הספורט ואמון הציבור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים