שתף קטע נבחר

תיעוד מירושלים: גל הצתות ביוביות

כמה משאיות השייכות לזוכים במכרזים ציבוריים של תאגיד המים בעיר הבירה הוצתו במקביל בסוף השבוע. המשטרה פתחה בחקירה. קצין כבאות שתיעד את אחד האירועים: "מי שנשלח לשרוף ידע מה הוא עושה"

 

 

 

מי אחראי לסדרת הצתות של ביוביות ברחבי ירושלים? שורה של אירועים חריגים, שבמסגרתם הוצתו בזו אחר זו משאיות בעיר הבירה בסוף השבוע, הובילה לחקירת משטרה שמתקיימת בימים אלו.

 

ל-ynet נודע כי המשאיות שהוצתו שייכות לזוכים במכרזים ציבוריים של תאגיד הגיחון של עיריית ירושלים, ובמשטרה חושדים בין היתר כי ההצתה היא על רקע מאבקי שליטה בשוק ובמכרזי תאגיד המים של הרשות המקומית. לפי החשד, ההצתות בוצעו בידי גורם שניסה לפגוע בחברות המועסקות על-ידי תאגיד הגיחון.

 

משאית עולה באש בסופ"ש (צילום: כבאות והצלה ירושלים) (צילום: כבאות והצלה ירושלים)
משאית עולה באש בסופ"ש(צילום: כבאות והצלה ירושלים)

צילומים ממצלמת הקסדה של קצין הכבאות מוטי מלמד מספקים הצצה למה שעבר על צוותי הכיבוי באותו הלילה, כשהם נקראו לטפל בכמה שריפות בזו אחר זו. האירועים החלו בלילה שבין שישי לשבת. בשעה 0:55 התקבל דיווח בחדר המבצעים של כבאות והצלה תחנת ירושלים על שריפת משאית (ביובית) בשכונת שייח ג'ראח. למקום הוזנקו צוותי כיבוי והם השתלטו על הלהבות ומנעו את התפשטותן לכלי רכב ולמבנים סמוכים.

 

בעוד הצוותים פועלים לכיבוי שריפת המשאית, התקבל דיווח נוסף על שריפת ביובית נוספת באזור שכונת ארמון הנציב. כבאים נוספים שהוזנקו למקום השתלטו גם על שריפת המשאית הזו, ומנעו את התפשטות האש לבתים ולרכבים סמוכים.

 

אחת המשאיות שהוצתו (צילום: כבאות והצלה ירושלים) (צילום: כבאות והצלה ירושלים)
אחת המשאיות שהוצתו(צילום: כבאות והצלה ירושלים)

בזמן שצוותי הכיבוי היו בשלבי כיבוי סופי של שתי המשאיות, בסביבות השעה 02:05 הוזנקו צוותי כיבוי נוספים לשריפת משאית שלישית באזור התעשייה עטרות, סמוך לשכונת נווה יעקב. גם שם, פעילות מהירה של הצוותים בהשתלטות על הלהבות מנעה את התפשטותן.  

 

מלמד, קצין הכבאות שפיקד על הכוחות בשריפה השנייה, סיפר ל-ynet: "הזעיקו אותנו לאירוע של שריפת משאית בצמוד לתחנת עוז של משטרת ירושלים - הגבול שבין ארמון הנציב לג'בל מוכבר. כשהגענו למקום ראינו את המשאית שהוצתה בין כלי רכב רבים - 6-5 אוטובוסים ו-6-5 משאויות צמודות. תוך כדי שמענו שמוציאים עוד צוות לבית חנינא והבנו שיש כאן כנראה משהו פלילי. הנזק שנגרם למשאית כבד, ומי שנשלח לשרוף כנראה ידע מה הוא עושה".

 

חוקרי כבאות והצלה מתחנה אזורית ירושלים, שפעלו בכל זירות השריפה, הגיעו באותו הלילה למסקנות ראשוניות שמדובר בהצתה. מהמשטרה נמסר כי מתנהלת חקירה.

 

מנכ"ל חברת הגיחון, זהר ינון, הודיע כי מיד עם קבלת העדכון על שריפת שלוש ביוביות החלה החברה להיערך להמשך אספקת שירותי הביוביות כדי לצמצם ככל הניתן את הפגיעה ברמת השירות ובהמשך ההיערכות לחורף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: כבאות והצלה ירושלים
אחת המשאיות שהוצתו בירושלים
צילום: כבאות והצלה ירושלים
מומלצים